Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters 's middags bijeen in Veiligheidsberaad

Burgemeesters 's middags bijeen in Veiligheidsberaad

UTRECHT (ANP) - De 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio komen maandagmiddag al bijeen in Utrecht om te praten over maatregelen tegen corona. De bijeenkomst is vervoegd door de ingelaste persconferentie van premier Mark Rutte en 'coronaminister' Hugo de Jonge in de avond. Doorgaans vergaderen de burgemeesters die het kabinet adviseren over mogelijke regelingen in de avond.

De vergadering begint om 16.00 uur op het provinciehuis van Utrecht en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Na afloop is er een persmoment. Een uur later begint de persconferentie van het kabinet.

Op de agenda van de burgemeesters staat onder meer mondkapjes voor mensen met contactberoepen en plastic gezichtsbeschermers voor bedienend personeel in de horeca. Dat heeft Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad en burgemeester van Nijmegen, laten weten. Bruls verwacht dat de maatregelen in elk geval zullen worden ingevoerd in een aantal veiligheidsregio's waar de ontwikkeling van het coronavirus zorgwekkend is. Het is ook mogelijk dat ze landelijk gaan gelden.

De burgemeesters gaan ook praten over uitbreiding van de registratieplicht. Het plan is dat iedereen overal in openbare, publieke ruimtes zijn naam en telefoonnummer achterlaat, zodat de GGD bij een eventuele besmetting makkelijker bron- en contactonderzoek kan doen. Nu is het vaak moeilijk om alle betrokkenen terug te vinden.

Besproken wordt tevens of Nederland niet te klein is voor regionale maatregelen. Sommige burgemeesters vinden het beter om landelijk de teugels strakker aan te halen, ook al worden dan ook regio's getroffen waar het nog goed gaat.

Meer uit Binnenland

KNAW: neem academische vrijheid op in de grondwet

AMSTERDAM (ANP) - Academische vrijheid moet een plek krijgen in de grondwet en de vrijheid van meningsuiting voor wetenschappers moet door kennisinstellingen beter beschermd worden. Dat staat in een advies van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) aan onderwijsminister Rianne Letschert. De KNAW roept ook op tot een aanscherping van de wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek.

6 minuten geleden
College: robuust toezicht nodig bij nieuwe inlichtingenwet

UTRECHT (ANP) - Een wetsvoorstel dat inlichtingen- en veiligheidsdiensten meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, moet gepaard gaan met "effectieve waarborgen en robuust toezicht" om mensenrechten te beschermen, oordeelt het College van de Rechten van de Mens. Als het aan het kabinet ligt, worden de inlichtingendiensten onder meer sneller bevoegd om informatie te verzamelen over personen en organisaties die een mogelijke dreiging vormen. Zo kunnen ze computers en smartphones hacken zonder onafhankelijke toets vooraf.

27 minuten geleden
Politie Amsterdam neemt server in beslag op Amerikaans verzoek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft dinsdag een server in beslag genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Dat bevestigt de politie naar aanleiding van berichtgeving van NRC. De inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten.

47 minuten geleden
Twee jaar cel voor gijzelen en mishandelen acteur Bas Muijs

ARNHEM (ANP) - De man die GTST-acteur Bas Muijs in 2023 heeft gegijzeld en mishandeld, is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Eerder legde de rechtbank hem dezelfde straf op.

1 uur geleden
Amsterdamse jongerenstichting mogelijk betrokken bij witwaszaak

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Be Ok, die in Amsterdam kwetsbare jongeren bijstaat, is mogelijk betrokken bij een witwaszaak. Dat zegt het Openbaar Ministerie Amsterdam na berichtgeving van De Telegraaf. In de zaak werden in mei zes mannen uit Amsterdam aangehouden op verdenking van het witwassen van ten minste 38 miljoen euro. Een van hen, een 26-jarige man, zit nog in voorlopige hechtenis.

1 uur geleden
Oppositie provincie Groningen wil spoeddebat over noodlijdend WEC

GRONINGEN (ANP) - Oppositiepartijen in de provincie Groningen willen een spoeddebat over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Lauwersoog. In het vorig voorjaar geopende centrum huist onder meer de zeehondenopvang die voorheen in het bekende opvangcentrum in Pieterburen zat. Het WEC komt 2,8 miljoen euro tekort en de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland willen niet nog meer publiek geld in het centrum steken.

1 uur geleden
Cel en rijontzegging voor doodrijden 4-jarige jongen Maastricht

ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft woensdag Janus K. veroordeeld tot vijf jaar cel, omdat hij in maart in Maastricht een 4-jarig jongetje doodreed. De moeder van het kind raakte daarbij zwaargewond. Het rijbewijs van de 30-jarige K. wordt voor vijf jaar ingenomen.

2 uur geleden