Burgemeesters praten over aanpak corona en andere zaken
UTRECHT (ANP) - De burgemeesters van de veiligheidsregio's komen maandag weer bij elkaar. Deze keer begint het beraad al in de middag in plaats van 's avonds. Naast corona staan ook andere vergaderpunten die de afgelopen maanden zijn blijven liggen door de crisis op de agenda.
Mogelijk dat binnenkort wel weer een speciale coronabijeenkomst wordt ingepland. Evengoed praten de 25 voorzitters van de veiligheidsregio's maandagavond wel over de actuele ontwikkelingen op coronagebied en dan met name de mogelijke coronascenario's voor de herfst en de winter.
Het Veiligheidsberaad, zoals de gezamenlijke club heet, besprak de afgelopen maanden met regelmaat op maandag in de avond op het provinciehuis in Utrecht de aanpak van het virus. Daarbij werd gekeken naar alle bestuurskundige gevolgen ervan en de regionale maatregelen om de verspreiding ervan tegen te gaan. Ook minister Ferd Grapperhaus van Veiligheid is er maandag bij.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
18 minuten geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedt een natuurbrand, meldt de Brandweer Twente. Die heeft opgeschaald naar "grote brand om voldoende materiaal en mensen ter plaatse te hebben".
39 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
2 uur geleden