Burgemeesters praten met minister over 'toegangstesten'
ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen, praten maandag met coronaminister Hugo de Jonge over het 'toegangstesten.' Er is een nieuwe app ontwikkeld waarmee mensen kunnen bewijzen dat ze recent zijn getest op het coronavirus en dat die test uitwees dat ze niet besmet zijn. De app zou dit weekeinde uitgeprobeerd worden op twee proeffestivals in Biddinghuizen, maar die festivals zijn wegens de slechte weersverwachting een week opgeschoven.
Volgens De Jonge kan de 'toegangstest' helpen bij het heropenen van de samenleving. Sommige burgemeesters willen sneller versoepelingen dan anderen. Het Veiligheidsberaad heeft de routekaart die het kabinet voor zich ziet om het beleid minder streng te maken, tegen het licht gehouden. Een aantal deelnemers aan het beraad denkt dat er in de buitenlucht sneller meer kan en mag. Er zijn ook voorstanders van regionaal maatwerk. Maandag bespreken de burgemeesters dat met De Jonge en justitieminister Ferd Grapperhaus.
Het Veiligheidsberaad vergadert maandag digitaal, omdat het maandag ook de eerste dag van de verkiezingen is. Voor sommige burgemeesters zou de reis naar de gebruikelijke vergaderplaats in Utrecht op die dag te veel tijd kosten, aldus een woordvoerster van het beraad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op Schiphol kunnen mensen die hun paspoort zijn kwijtgeraakt weer een noodpaspoort krijgen. De technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is daarmee deels opgelost.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is 'zeer kritisch' over mogelijke uitbreiding van het taakstrafverbod. In een verklaring schrijft de raad dat het kabinetsvoorstel de rol van de rechter zou aantasten. Het voorstel verbiedt rechters te kiezen welke straf ze opleggen bij geweld tegen hulpverleners en agenten. Daardoor kunnen rechters geen "hoognodig maatwerk" leveren, aldus de raad.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het is weer mogelijk om ov-fietsen te huren. De storing waardoor dit overal in het land niet lukte is opgelost, laat een woordvoerster van NS maandagochtend weten. Wat er precies misging, is nog onduidelijk.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van het geteste kindervuurwerk is 37,5 procent afgekeurd omdat het een groot risico kan vormen. Twee fonteinsoorten in de categorie kindervuurwerk explodeerden. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft in totaal veertig fonteinen, knetterpellets en flitstabletten getest.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is tijdens het weekeinde gedaald tot iets meer dan 1700, na de opening van een grote opvang in Biddinghuizen. Volgens de cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaten er afgelopen donderdag en vrijdag nog bijna 2100 mensen in Ter Apel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders biedt Frans Timmermans excuses aan voor mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. De afbeeldingen zouden zijn gemaakt door twee Kamerleden van de PVV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie zijn paspoort kwijtraakt, kan momenteel niet direct een noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee meldt dat er een technische storing is, waardoor het niet lukt om de documenten te verstrekken.
2 uur geleden