Burgemeesters over extraatje voor jeugd, vuurwerk en drukte
UTRECHT (ANP) - Drukte in winkelgebieden - nu het sinterklaasfeest en Kerstmis er aan komen - vuurwerk en de mogelijkheid 'iets extra's' voor jongeren tijdens de jaarwisseling te organiseren. Deze onderwerpen staan maandagavond op de agenda tijdens het wekelijkse overleg van de 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen. Ook veiligheidsminister Ferd Grapperhaus is daarbij.
Beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, opperde twee weken geleden al dat het misschien verstandig zou zijn om jongeren "iets kleinschaligs" toe te staan tijdens de feestdagen. Hij vreest dat groepen jongeren elkaar toch wel gaan opzoeken, ondanks het vuurwerkverbod en andere coronamaatregelen. "Dat wordt handhavingstechnisch een hele forse klus. Dan kun je beter besluiten dat de jeugd wat extra ruimte krijgt, zodat ze stoom kunnen afblazen", vindt hij. De burgemeesters overleggen met Grapperhaus of en zo ja welke ruimte er dan eventueel komt.
De burgemeesters bespreken ook de stand van zaken rondom het vuurwerk dat dit jaar in Nederland niet vervoerd, verkocht of afgestoken mag worden. Desondanks worden er online grote hoeveelheden vuurwerk verhandeld, terwijl de bestellingen ook blijven binnenstromen bij vuurwerkhandelaren net over de grens met Duitsland. Bekeken wordt hoe de handhaving eruit moet zien.
Ook zal aandacht zijn voor de drukte in de detailhandel. Afgelopen weekeinde was het op sommige plekken in Nederland zo druk dat winkels eerder dicht moesten. "We kijken nu vooruit naar sinterklaas en Kerstmis", aldus het Veiligheidsberaad zondag. "Lokaal, regionaal en in het Veiligheidsberaad zal de drukte in de winkelgebieden en de hierbij te nemen maatregelen onderwerp van gesprek blijven. Met als doel coronaveilig winkelen in de decembermaand."
Bruls en Grapperhaus geven na afloop van het beraad, dat zoals altijd in Utrecht is, een toelichting op de besluiten die zijn genomen.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
16 minuten geledenELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."
1 uur geledenBREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."
2 uur geledenKESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
3 uur geleden