Burgemeesters nemen maatregelen rond duels tussen PSV en Utrecht
EINDHOVEN (ANP) - De burgemeesters van Eindhoven en Utrecht nemen maatregelen rondom de komende wedstrijden tussen PSV en FC Utrecht. Als aanleiding noemen Jeroen Dijsselbloem en Sharon Dijksma de ongeregeldheden in het afgelopen seizoen rondom de duels tussen die twee clubs.
In het vak voor de bezoekende supporters is komend seizoen, tijdens beide competitiewedstrijden, maar plaats voor 500 fans. Die mogen alleen mee als ze gebruikmaken van de verplichte buscombi, meldt de gemeente Eindhoven.
In oktober vorig jaar wist de politie, op de avond voor PSV - FC Utrecht, een ophanden zijnde confrontatie te voorkomen. Daarbij werden ongeveer 40 supporters aangehouden. Tijdens die wedstrijd misdroegen FC Utrecht-supporters zich in het stadion. Tijdens de wedstrijd FC Utrecht - PSV in februari staken PSV-supporters massaal vuurwerk af, waarmee ze ook gooiden en een aantal personen verwondden.
Als het komend seizoen opnieuw misgaat bij een van de twee duels, zijn het jaar daarop mogelijk helemaal geen supporters van de bezoekende club meer welkom, aldus de gemeente Eindhoven. Als het wel goed gaat, is het een optie dat het vak voor de uitfans juist weer volledig mag worden bezet.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
5 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
7 uur geleden