Burgemeesters: harde aanpak noodzakelijk
UTRECHT (ANP) - Burgemeesters in het Veiligheidsberaad vinden het evident en noodzakelijk dat er nieuwe, strenge coronamaatregelen komen. "Wij moeten nu stevig ingrijpen. Deze afslag hebben wij een paar maanden geleden gemist", zei burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam voorafgaand aan het overleg met de burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's. Burgemeester Jan Hamming van Zaanstad noemt het verloop van het virus "buitengewoon zorgelijk".
"Wij snakken naar een enorme hamer. Zo trekken wij het niet langer. De situatie is ook bijna niet meer handhaafbaar", aldus burgemeester Annemarie Penn-te Strake van Maastricht. Een strenger pakket maatregelen geeft volgens de burgemeesters verlichting in de handhaving. Maastricht had dit weekeinde nog meerdere opstootjes door "korte lontjes" in de binnenstad omdat mensen boos werden omdat zij vonden dat anderen te dichtbij kwamen. "Dat wil je niet meer", aldus de burgemeester.
Volgens haar is de "angst" van het begin van het jaar weg en is boosheid daarvoor in de plaats gekomen. "Maar we moeten door, er is geen andere weg", zegt zij. De burgemeesters benadrukken nog maar eens dat het allemaal draait om het aanpassen van het gedrag van mensen, want zo krijgt Nederland het virus er niet onder. "Door goed te doen, komen we er sneller uit", vat burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem het samen.
Druk op de zorg
Een harde lijn is volgens hen nodig omdat de druk op de zorg veel te groot wordt. "Zachte heelmeesters maken stinkende wonden", zeggen meerdere burgemeesters. "De situatie is dermate ernstig dat we niet veel kanten op kunnen. Het is niet anders", zegt Jan van Zanen van Den Haag. "Het is klip en klaar dat er maatregelen moeten komen. Over de hele breedte laait het virus weer op en het loopt de zorg over de schoenen", aldus Wouter Kolff van Dordrecht.
"Wij moeten door en positief blijven. De vaccinaties komen eraan. Volgend jaar rond deze tijd ziet het er allemaal heel anders uit", verzacht Penn-te Strake.
Meer uit Binnenland
VOLKEL (ANP) - Zo'n veertig personen blokkeren de hoofdingang van de vliegbasis in het Brabantse Volkel. Dat meldt een woordvoerder van de demonstranten. De groep herdenkt de Amerikaanse bombardementen met kernwapens op de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki, deze maandag precies 81 jaar geleden. Ook protesteren ze tegen oorlog in de wereld. De demonstranten willen 81 minuten blijven zitten.
17 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De watersport en pleziervaart in een deel van Nederland hebben last van de aanhoudende droogte. Sommige boten in het Gelderse rivierengebied, onder meer bij Culemborg, kunnen de jachthaven niet meer uit door de lage waterstand en het afgesloten Twentekanaal. Dat meldt een woordvoerster van HISWA-RECRON, dat de belangen van ondernemers in de watersport en recreatie behartigt.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beide mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam moeten op 17 november voor de rechter verschijnen. Dat meldt het OM. Een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen worden verdacht van vernieling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanaf 06.45 uur rijden de treinen tussen Utrecht Centraal en Den Haag Centraal en tussen Utrecht Centraal en Rotterdam Centraal weer. Sinds zondag aan het einde van de middag reden daar door een kapotte bovenleiding geen treinen.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Op de Arnhemseweg in Apeldoorn heeft in de nacht van zondag op maandag een explosie plaatsgevonden. Daarna ontstond brand in een appartement. Het vuur kon snel worden geblust door de brandweer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.
18 uur geleden