Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters gaan kabinet adviseren over routekaart

Burgemeesters gaan kabinet adviseren over routekaart

UTRECHT (ANP) - De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad adviseren nog deze week het kabinet over de vraag hoe de coronamaatregelen op termijn kunnen worden versoepeld. Voor deze versoepeling heeft het kabinet een zogeheten routekaart opgesteld. Volgens de voorzitters van de veiligheidsregio's kan die routekaart op punten anders, waardoor de maatregelen in de praktijk makkelijker uitvoerbaar zijn.

Volgens beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, leven er in heel Nederland "allerlei ideeën die ertoe doen". "Tussen open en dicht zit bijvoorbeeld ook nog een tussenweg", zegt hij. Alle relevante voorstellen worden gebundeld en uiterlijk vrijdag aan het kabinet voorgelegd. Op 2 maart beslist Den Haag of en welke van de huidige strenge maatregelen worden verlengd of niet. Zij nemen dan het advies van de burgemeesters mee.

Minister Ferd Grapperhaus is blij met de "verschillende scenario's voor de afschaling van de maatregelen" die de burgemeesters gaan geven. "Je kunt niet alle maatregelen in een keer loslaten", waarschuwt Bruls. Hij gaf maandag ook aan dat voor bepaalde versoepelingen de regelgeving weer moet worden aangepast. "Als je voor jongeren wat wilt organiseren in een bibliotheek, moet je wel eerst de bieb weer openstellen", zei hij in een reactie op de voordracht van staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) die maandag ook bij het beraad aanwezig was.

Coronakilo's

Het kabinet heeft 200 miljoen euro beschikbaar gesteld om kwetsbare groepen door de coronacrisis te slepen. Het geld is bedoeld om jongeren op de korte termijn perspectief te bieden en eenzame ouderen te helpen. Ook komt er geld om mensen van hun "coronakilo's" af te helpen, voor mensen die in psychische nood zitten en voor hulp aan dak- en thuislozen.

Bruls wilde nog niet ingaan op de ideeën die al bij de burgemeesters leven. Als mogelijk voorbeeld noemt hij wel het spreiden van openingstijden. Op doordeweekse dagen is het veel rustiger in een stadscentrum. "Je zou restaurants of winkels in blokken op rustige dagen kunnen heropenen en als het goed gaat de zaterdag erbij kunnen pakken. Wat je wilt voorkomen, is om grote groepen mensen samen te brengen."

Meer uit Binnenland

Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

2 minuten geleden
NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

41 minuten geleden
Nederlands marineschip vertrekt naar NAVO-oefening poolgebied

DEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.

56 minuten geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

14 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

20 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

23 uur geleden