Burgemeesters en kinderen spelen samen buiten op Buitenspeeldag
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 100.000 kinderen gaan woensdag in het hele land buiten spelen tijdens de jaarlijkse Nationale Buitenspeeldag. Jantje Beton en kinderzender Nickelodeon willen met die dag van Nederland "één grote speelplek" maken om kinderen te stimuleren om vaker buiten te spelen. Thema van de zestiende editie van het evenement is 'Burgemeester, kom je buitenspelen?'. De dag wordt afgetrapt in een speeltuin in Groningen waar zo'n veertien burgemeesters bij aanwezig zullen zijn.
De burgemeesters, waaronder de jongste burgemeester van Nederland, gaan in gesprek met zo'n 150 kinderen over buitenspelen. Ook gaan de burgemeesters dat samen met de kinderen doen.
Volgens Jantje Beton spelen zo'n 300.000 kinderen in Nederland nooit buiten, dat is een op de zes kinderen. De organisatie stuurde daarom eind mei een brandbrief naar de burgemeesters met de oproep om buitenspelen serieus te nemen en daarover in gesprek te gaan met kinderen.
In totaal zijn er meer dan 700 activiteiten door heel het land georganiseerd. Zo wordt in Schoorl (Noord-Holland) een modderrace gehouden, geeft het Residentie Orkest in Den Haag een workshop aan kinderen en zijn de politie en dierenambulance aanwezig bij een buitenspeelactiviteit in Marknesse (Flevoland).
Nickelodeon gaat woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur op zwart. De aftrap van de Landelijke Buitenspeeldag is om 12.00 uur in de speeltuin van Van Ostade Stichting in Groningen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".
2 uur geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
4 uur geleden