
Burgemeesters en kinderen spelen samen buiten op Buitenspeeldag
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 100.000 kinderen gaan woensdag in het hele land buiten spelen tijdens de jaarlijkse Nationale Buitenspeeldag. Jantje Beton en kinderzender Nickelodeon willen met die dag van Nederland "één grote speelplek" maken om kinderen te stimuleren om vaker buiten te spelen. Thema van de zestiende editie van het evenement is 'Burgemeester, kom je buitenspelen?'. De dag wordt afgetrapt in een speeltuin in Groningen waar zo'n veertien burgemeesters bij aanwezig zullen zijn.
De burgemeesters, waaronder de jongste burgemeester van Nederland, gaan in gesprek met zo'n 150 kinderen over buitenspelen. Ook gaan de burgemeesters dat samen met de kinderen doen.
Volgens Jantje Beton spelen zo'n 300.000 kinderen in Nederland nooit buiten, dat is een op de zes kinderen. De organisatie stuurde daarom eind mei een brandbrief naar de burgemeesters met de oproep om buitenspelen serieus te nemen en daarover in gesprek te gaan met kinderen.
In totaal zijn er meer dan 700 activiteiten door heel het land georganiseerd. Zo wordt in Schoorl (Noord-Holland) een modderrace gehouden, geeft het Residentie Orkest in Den Haag een workshop aan kinderen en zijn de politie en dierenambulance aanwezig bij een buitenspeelactiviteit in Marknesse (Flevoland).
Nickelodeon gaat woensdag van 13.00 uur tot 17.00 uur op zwart. De aftrap van de Landelijke Buitenspeeldag is om 12.00 uur in de speeltuin van Van Ostade Stichting in Groningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kosten voor het ophalen van een door de gemeente verwijderde fiets lopen sterk uiteen. Veel gemeenten laten eigenaren hun fiets kosteloos ophalen, terwijl andere gemeenten hiervoor tot 50 euro rekenen. Dat blijkt uit een data-analyse van het ANP op basis van onderzoek onder alle Nederlandse gemeenten.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse uitgaansleven vraagt in de nacht van dinsdag op woensdag aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes. Ter nagedachtenis van de 17-jarige Lisa, die vorige week werd vermoord, worden vanaf 22.00 uur de gevels van verschillende clubs en kroegen verlicht met oranje boodschappen uit een column van schrijfster Nienke 's Gravemade. Ook de A'DAM Toren kleurt oranje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De eerste digitale schermen met daarop de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' zijn zondagmiddag zichtbaar. Een ANP-verslaggever ziet de tekst van de actie, die werd opgezet om aandacht te vragen voor seksueel geweld tegen vrouwen en femicide, in een aantal abri's op perrons van station Utrecht Centraal. Het woord 'nacht' wordt daarin afgewisseld met 'dag'. Volgens initiatiefnemer Danique de Jong is de boodschap inmiddels op alle stations in Nederland zichtbaar.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele tientallen aanhangers van Extinction Rebellion (XR) hebben zondagmiddag actiegevoerd bij de cruiseterminal aan de Wilhelminakade in Rotterdam. Vanaf het water van de Nieuwe Maas probeerden ze te voorkomen dat een cruiseschip van rederij P&O uit Southampton zou aanmeren.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Spelers en supporters van Ajax en Heracles Almelo hebben met applaus stilgestaan bij de vermoorde Lisa uit Abcoude. Beide ploegen stopten in de zeventiende minuut met voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Op de borden langs het veld verscheen de boodschap: Wij eisen de nacht op - laat vrouwen veilig thuiskomen. Op televisieschermen achter beide doelen stond de tekst: Lieve Lisa dapp're strijder.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na een week van meerdere verhalen van seksueel geweld tegen vrouwen en de moord op de 17-jarige Lisa, hebben meer mensen zich aangesloten bij de wekelijkse Mars tegen Femicide in Rotterdam. Er lopen zo'n vijfhonderd mensen mee, beduidend meer dan vorige zondag. De stoet kan rekenen op aansporend getoeter vanuit auto's, en applaus en omhooggestoken duimpjes van mensen op terrassen waar de scanderende mensen langslopen.
14 uur geleden