Burgemeesters: carnaval niet te verbieden
UTRECHT (ANP) - Carnaval is niet te verbieden. Vooral niet omdat de horeca open is, zegt burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen voorafgaand aan het carnavalsoverleg tussen een aantal burgemeesters uit het zuiden en oosten van het land en justitieminister Dilan Yesilgöz. "Carnaval heeft vele gezichten. Mensen komen thuis of op straat samen en daarvoor heb je geen vergunning nodig", zegt hij.
Vooral de 1,5 meter afstand en carnaval gaan lastig samen. "Het is een ingewikkelde situatie", verzucht Antoin Scholten van Venlo. "In een binnenlocatie vol muziek blijven mensen met een biertje in de hand niet op 1,5 meter op hun plek zitten", voorspelt Bruls. De burgemeesters zoeken nog naar de mogelijkheden en de onmogelijkheden. Zij geven aan in elk geval de toeloop naar de cafés te willen reguleren. "We moeten proberen de grote toestroom ontmoedigen", stelt de voorzitter van het Veiligheidsberaad.
Annemarie Penn-te Strake van Maastricht geeft aan dat zij "haar best gaat doen", maar dat zij "het niet kan waarmaken om de coronamaatregelen" te handhaven. "Wij lopen rond, spreken aan en zullen waarschuwen, maar ik ga geen ME op het Vrijthof afsturen als die vol staat met mensen." Zij hoopt vooral dat rond 15 februari het aantal besmettingen drastisch is afgenomen en er dan sowieso weer meer mogelijk is.
Samen met minister Yesilgöz bespreken de burgemeesters "hoeveel ruimte er is". "Wij moeten creatief zijn", aldus Jack Mikkers van Den Bosch. Zijn collega John Jorritsma van Eindhoven houdt wel zijn hart vast en wil ook het "carnavalstoerisme" proberen in te dammen. "Ik ben bang dat dit jaar een teleurstelling wordt voor iedereen die een carnavalshart heeft."
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel jegens een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.
39 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
8 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
11 uur geleden