Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters blikken met minister vooruit naar woensdag

Burgemeesters blikken met minister vooruit naar woensdag

ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen blikken maandag met minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) vooruit naar woensdag, als de eerste versoepelingen van de strenge lockdown ingaan. Ze bespreken onder meer handhaving van de strikte regels op terrassen. Die moeten om 18.00 uur sluiten. Politie en handhavers maken zich zorgen dat terrasgangers zich om die tijd groepsgewijs gaan verplaatsen naar parken.

Grapperhaus heeft contact gehad met onder meer de brancheorganisaties. In de digitale vergadering van het Veiligheidsberaad deelt hij met de burgemeesters waar winkeliers en horecaondernemers rekening mee houden. De burgemeesters zijn blij met de versoepelingen, waar zij al weken op hebben aangedrongen. Volgens hen zijn er nu zoveel mensen gevaccineerd dat er buiten meer mogelijk is.

Het Veiligheidsberaad zal het niet speciaal over maatregelen rond Koningsdag hebben. Dinsdag gelden alle strenge coronamaatregelen binnen en buiten nog, dus de feestdag is wat handhaving betreft niet anders dan elke zondag of vrije dag, aldus een woordvoerster van het beraad.

Meer uit Binnenland

Bontenbal wil dat ministers geen campagne voeren in rompkabinet

DEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal is bereid om zich constructief op te stellen, zodat het rompkabinet ook na de breuk met NSC kan blijven functioneren. Maar de CDA-leider vindt dat ministers en staatssecretarissen zich dan weinig moeten mengen in de campagne. Hij roept demissionair premier Dick Schoof en de overgebleven coalitiepartijen VVD en BBB op om hierop te letten.

6 minuten geleden
Yeşilgöz: kandidaat-bewindslieden worden 'as we speak' gebeld

DEN HAAG (ANP) - Mensen die de vrijgekomen posten in het kabinet kunnen opvullen, worden "as we speak" gebeld. Dat meldt VVD-leider Dilan Yeşilgöz in het debat over de breuk met NSC afgelopen vrijdag. Premier Dick Schoof maakte dinsdag in een brief bekend dat de overgebleven coalitiepartijen VVD en BBB het met elkaar eens zijn geworden over de verdeling van de vrijgekomen posten.

24 minuten geleden
Van Gogh Museum steggelt met overheid over financiering renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

26 minuten geleden
Klacht gegrond, Taghi moet te lang wachten op post

VUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.

30 minuten geleden
VVD: 'simultaan' werken aan nationaal en Europees handelsembargo

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz wil dat het kabinet 'simultaan' werkt aan nationale wetgeving voor een handelsembargo met de illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dat zegt de VVD-leider in het debat woensdag. De partij pleit er al langer voor om dit Europees te regelen.

59 minuten geleden
Meer mensen downloaden 112-app na dood Lisa

DEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

1 uur geleden
JA21 en PVV vinden dat Gaza te veel aandacht krijgt

DEN HAAG (ANP) - JA21 en PVV vinden dat de oorlog in Gaza te veel aandacht krijgt. "Gaza, Oekraïne, het is allemaal belangrijk hoor", aldus PVV-leider Geert Wilders in het debat over de coalitiebreuk die volgde op onenigheid over maatregelen tegen Israël. "Maar laten we alsjeblieft wat minder focussen op de problemen ver weg en ons wat meer richten op de problemen hier in ons eigen land."

1 uur geleden