Burgemeesters bespreken rol in crisisstructuur
ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad bespreken maandag digitaal wat de rol van de veiligheidsregio's zou moeten zijn als er sprake is van een nationale crisis zoals de uitbraak van corona. De burgemeesters willen zelf als voorzitter van de veiligheidsregio's een schakel zijn tussen landelijke besluiten en de regionale uitvoering en handhaving daarvan.
De Inspectie Justitie en Veiligheid bracht in december een rapport uit over de samenwerking tussen regio's en Rijk in de coronacrisis. De bestuurders krijgen maandag een toelichting op dat rapport van inspecteur-generaal Henk Korvinus van de Inspectie. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid is ook bij de vergadering.
In het rapport van de Inspectie is geconstateerd dat er problemen ontstonden als veiligheidsregio's niet op tijd mee konden denken over de uitwerking van nationale maatregelen. Zo was bijvoorbeeld handhaving soms een groot probleem. Naarmate het Veiligheidsberaad langer meevergaderde over het coronabeleid werden vaker kabinetsbesluiten op het laatste moment aangepast om te voorkomen dat de regels niet goed te handhaven zouden worden.
De bestuurders nemen waarschijnlijk pas in maart een besluit over de toekomstige rol van de veiligheidsregio's.
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
1 dag geleden