Burgemeesters bespreken eerste weekend met versoepelingen
ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad bespreken maandagavond met elkaar hoe het eerste weekend met versoepelingen van de coronamaatregelen is verlopen. De illegale heropening van horecazaken afgelopen zaterdag komt zeker aan de orde, evenals de voor komende woensdag aangekondigde actie Kapsalon Theater. Theaters worden dan "omgebouwd" tot kapsalon en bezoekers worden onder andere door artiesten geknipt. Dit omdat de kappers sinds zaterdag weer open mogen en de cultuursector niet, aldus bedenkers Diederik Ebbinge en Sanne Wallis de Vries.
De digitale bijeenkomst van het beraad maandagavond is vrijdag afgesproken als "bijpraatmoment", aldus een woordvoerder van het Veiligheidsberaad. Justitieminister Dilan Yesilgöz neemt deel aan de bijeenkomst.
De 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio stelden donderdag dat ze zouden gaan handhaven als winkels en horeca zaterdag de hele dag als gewoonlijk geopend zouden zijn. Vrijdag maakte het kabinet bekend dat de winkels vanaf zaterdag de deuren weer mochten openen, maar de horeca niet. In een aantal steden zijn café's en restaurants toch open geweest. Niet overal is gehandhaafd. In onder andere Utrecht gebeurde dat wel. Enkele gemeenten moeten nog besluiten of ze horeca-uitbaters die de deuren openden een bestuurlijke boete zullen opleggen.
Het Veiligheidsberaad heeft grote zorgen over hoe het gaat in de samenleving, zei vorige week voorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen. Het beraad wil dat het kabinet heel snel laat weten hoe de planning qua heropeningen op de korte termijn eruitziet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
6 uur geledenENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.
9 uur geledenRIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen inwoners van het Groene Hart hebben de Zuid-Hollandse politiek opnieuw opgeroepen geen windturbines toe te staan in hun leefomgeving. Zuid-Holland overweegt diverse locaties open te stellen voor het opwekken van windenergie. Op een hoorzitting in het provinciehuis in Den Haag vertelden zo'n veertig insprekers aan Provinciale Staten hoe ze hierover denken.
9 uur geleden