Burgemeesters bespreken eerste weekend met versoepelingen
ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad bespreken maandagavond met elkaar hoe het eerste weekend met versoepelingen van de coronamaatregelen is verlopen. De illegale heropening van horecazaken afgelopen zaterdag komt zeker aan de orde, evenals de voor komende woensdag aangekondigde actie Kapsalon Theater. Theaters worden dan "omgebouwd" tot kapsalon en bezoekers worden onder andere door artiesten geknipt. Dit omdat de kappers sinds zaterdag weer open mogen en de cultuursector niet, aldus bedenkers Diederik Ebbinge en Sanne Wallis de Vries.
De digitale bijeenkomst van het beraad maandagavond is vrijdag afgesproken als "bijpraatmoment", aldus een woordvoerder van het Veiligheidsberaad. Justitieminister Dilan Yesilgöz neemt deel aan de bijeenkomst.
De 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio stelden donderdag dat ze zouden gaan handhaven als winkels en horeca zaterdag de hele dag als gewoonlijk geopend zouden zijn. Vrijdag maakte het kabinet bekend dat de winkels vanaf zaterdag de deuren weer mochten openen, maar de horeca niet. In een aantal steden zijn café's en restaurants toch open geweest. Niet overal is gehandhaafd. In onder andere Utrecht gebeurde dat wel. Enkele gemeenten moeten nog besluiten of ze horeca-uitbaters die de deuren openden een bestuurlijke boete zullen opleggen.
Het Veiligheidsberaad heeft grote zorgen over hoe het gaat in de samenleving, zei vorige week voorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen. Het beraad wil dat het kabinet heel snel laat weten hoe de planning qua heropeningen op de korte termijn eruitziet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
6 uur geleden