Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters: avondklok moet weinig uitzonderingen hebben

Burgemeesters: avondklok moet weinig uitzonderingen hebben

UTRECHT (ANP) - Als er een avondklok moet komen, dan moet die strak zijn geregeld met slechts een beperkt aantal uitzonderingen. Dat hebben de burgemeesters van het Veiligheidsberaad dinsdagavond tegen minister Ferd Grapperhaus (Veiligheid en Justitie) gezegd.

"Het moet een duidelijke, goed uitvoerbare maatregel zijn", zei voorzitter Hubert Bruls van het Veiligheidsberaad na afloop van het overleg. De burgemeesters hebben nog altijd "behoorlijk" wat vragen over de uitvoerbaarheid en de vorm van een avondklok.

Bruls zei niet of de burgemeesters voor of tegen de avondklok hebben geadviseerd. Woensdag beslist het kabinet of die er gaat komen. "Er zijn burgemeesters die er meer in zien en anderen die er minder in zien."

Het kabinet neemt volgens de voorzitter van de veiligheidsregio's een "serieuze poging" om de avondklok goed te beargumenteren. De burgemeesters vinden het vooral belangrijk dat de maatregel goed uit te leggen is aan de samenleving. Anders wordt het lastig voor mensen om die te accepteren en daarmee moeilijker om te handhaven.

Goed gesprek

Grapperhaus noemde het na afloop een goed gesprek. "Ik denk dat we met elkaar tot dezelfde vaststellingen en conclusies komen." Ook is opnieuw over de handhaving gesproken. Dat is een zorgpunt van de burgemeesters.

Voorafgaand aan het Veiligheidsberaad lieten veel burgemeesters weten in principe niet afwijzend tegenover een avondklok te staan. Ze wilden vooral van de minister meer horen over het nut en de noodzaak van de "heel heftige maatregel".

"Als het kabinet laat zien dat de avondklok ons kan helpen sneller door dit proces heen te komen, dan ben ik voor", zei burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam. Zijn collega Annemarie Penn-te Strake van Maastricht is voor een "stevige aanpak".

Maar er klonken ook twijfels. Wouter Kolff van Dordrecht wil niks uitsluiten, maar na tien maanden met veel beperkende maatregelen vindt hij dat je "niet zomaar mensen binnen moet opsluiten". "Dit is een maatregel waar je u tegen zegt." Pieter Broertjes van Hilversum noemde de avondklok "disproportioneel".

Meer uit Binnenland

Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

1 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

2 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

2 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

6 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

7 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

8 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

9 uur geleden