Burgemeesters: avondklok moet passend en effectief zijn
ARNHEM (ANP) - Het instellen van een avondklok tegen de verspreiding van het coronavirus moet "passend en effectief" zijn. De 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen willen maandagavond een goede onderbouwing horen van de voordelen van een avondklok, voordat zij hun goedkeuring hechten aan het plan van het kabinet om Nederlanders te verplichten 's avonds en 's nachts thuis te blijven.
Naar verluidt zou de avondklok ingesteld moeten worden tussen 20.00 en 04.00 uur. Volgens een woordvoerster van beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, zien de burgemeesters de ernst van de situatie echt wel in, zeker nu er sprake is van virusmutaties. Maar de burgemeesters wachten nog op zwaardere argumenten voor het instellen van een avondklok voor zij een collectief standpunt innemen. En ze willen ook kijken naar alternatieven.
In het afgelopen weekeinde spraken diverse burgemeesters zich uit over een avondklok. Sommigen, zoals Lucas Bolsius van Amersfoort en Marjan van Kampen van Schagen, zijn ronduit tegen. Femke Halsema van Amsterdam wil dat er uitzonderingen mogelijk zijn. Veel burgemeesters zijn net als de voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls niet op voorhand tegen, maar wachten op overtuigende argumenten.
Het Veiligheidsberaad komt maandagavond bijeen in Utrecht.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen moet in elk geval de komende twee weken dichtblijven. Zondagavond laat was daar een explosie. Het gebouw was vorig jaar meerdere keren beschadigd.
34 minuten geledenARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen. Het gaat om een loods waar auto's in staan, volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brandweer zet "volop in op het voorkomen van overslag naar omliggende panden", zegt zij. Er zijn knallen gehoord, maar de oorzaak daarvan is niet bekend.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.
3 uur geleden