Burgemeester Zandvoort tevreden over eerste dag Formule 1
ZANDVOORT (ANP) - Burgemeester David Moolenburgh van Zandvoort kijkt terug op een "hele goede eerste dag" van de Dutch Grand Prix, die vrijdag begon. "Als het hele weekend zo verloopt als vrijdag, dan ben ik blij en gelukkig", aldus Moolenburgh. Naar verwachting komen zaterdag ongeveer 105.000 mensen naar de kustplaats.
Zandvoort ontving vrijdag zo'n 95.000 racefans. De instroom en uitstroom van die bezoekers ging volgens de gemeente goed, zonder grote opstoppingen of "noemenswaardige incidenten".
Na afloop van het raceprogramma vrijdag was het nog de hele avond "gezellig druk in het dorp", stelt de burgemeester. Ook ondernemers zijn "blij" met hoe de avond is gegaan, vertelt Moolenburgh. Die drukte wordt zaterdagavond weer verwacht.
Activiteitenprogramma
Zandvoort Beyond, het activiteitenprogramma in het dorp, vond vrijdag ook een geslaagde opening van het raceweekend. Directeur Sander van Bosch laat weten dat het "een superleuk feest" was. Als onderdeel van Zandvoort Beyond is bijvoorbeeld een reuzenrad neergezet en heeft de Koninklijke Marine een klimmuur opgebouwd bij de boulevard.
Net zoals vrijdag begon de instroom van racebezoekers ook zaterdagochtend vroeg. "Ik stond om 07.00 uur voor het raam en zag toen al mensen naar het circuit lopen", aldus burgemeester Moolenburgh. De eerste racewagens gaan om 10.25 uur de baan op voor de Sprint Race van de Formule 3. De eerste Formule 1-bolides rijden om 12.00 uur het circuit op.
Tientallen fans stonden zaterdagochtend vroeg al bij de hoofdingang van het circuit om coureurs op te wachten. Onder anderen Lando Norris van McLaren en Carlos Sainz van Ferrari werden met luid gejuich ontvangen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vieren het 25-jarig bestaan van het Oranjefonds volgend jaar "groots" met een feest in het GelreDome in Arnhem. Tijdens het feest op zaterdag 30 januari 2027 "staan vrijwilligers centraal", vertelde het koningspaar maandag in Rotterdam, waar zij voor het Oranjefonds aanwezig waren.
32 seconden geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in 2025 gegroeid, maar wel minder snel dan het jaar daarvoor. Het CBS meldt op basis van voorlopige jaarcijfers dat de bevolking met 87.000 mensen groeide naar een totaal van 18,13 miljoen inwoners. Er kwamen bijna 14.000 inwoners minder bij dan in 2024. Dat betekent dat de Nederlandse bevolking voor het derde jaar op rij minder snel is gegroeid dan het jaar daarvoor.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal uitgevallen en vertraagde treinen in januari heeft een historisch hoogtepunt bereikt, mede door de sneeuwval in de eerste week van de maand. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl. De cijfers gaan over gemelde treinstoringen, en niet over het aantal geannuleerde ritten.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
3 uur geleden