Burgemeester: weren media bij Lenny Kuhr om veiligheid
STADSKANAAL (ANP) - Media worden geweerd bij het concert van zangeres Lenny Kuhr in het Groningse Stadskanaal omdat er "in de media nu een andere sfeer komt rond dit optreden" en "daarmee is geen goed zicht meer op wie er nou wel en niet binnenkomen", zegt Klaas Sloots, de burgemeester van de gemeente Stadskanaal tegen het ANP.
In theater Geert Teis zijn momenteel 147 bezoekers aanwezig, zegt de burgemeester. Het concert van Kuhr begon om 14.00 uur. "Volgens mij staan we hier voor de veiligheid van 147 mensen die het concert bezoeken. Daar zit mijn eerste zorg en die veiligheid gaat boven alles. Ik wil dat mensen hier ongestoord kunnen genieten van cultuur, zang en muziek."
Een concert van de 74-jarige zangeres in Waalwijk werd zondag verstoord door pro-Palestijnse activisten. Stadskanaal heeft veiligheidsmaatregelen genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen in de Noord-Brabantse stad.
Demonstratievak
Volgens de burgemeester zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat mensen die al een kaartje hebben gekocht het concert verstoren. Sloots wil niet ingaan op welke maatregelen dat zijn. "We hebben natuurlijk alle scenario's voorbereid, ook voor als het binnen misgaat. Daar kunnen we op inspelen", zegt hij.
Buiten het theater is een demonstratievak gemaakt. "Demonstreren is een groot goed. Daar hebben we een vak voor aangewezen", zegt de burgemeester.
'Zelf aanwezig'
Eerder legde het theater de ticketverkoop voor het concert stil, in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie, aldus de theaterdirecteur. Kuhr was geen voorstander van deze maatregel, maar volgens Sloots gebeurde dit omdat er "voldoende aanwijzingen en signalen" waren.
Het is de bedoeling dat Kuhr na afloop van het concert de media wel te woord staat. Kuhrs management zei dinsdag geen bezwaar te hebben tegen de aanwezigheid van media bij haar concert. "Mevrouw Kuhr gaat niet over de huisregels van het theater", zegt burgemeester Sloots.
Volgens Sloots staat het Kuhr volgens artikel 22 van de grondwet "vrij haar spel te bedrijven", en moet de gemeente ervoor zorgen dat dit veilig kan. "En als het bedreigd wordt, wil ik als overheid uitstralen dat dit op een veilige manier kan. Dat zet ik kracht bij door nu ook zelf aanwezig te zijn", aldus Sloots.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet leeft mee met Groningen na de aardbeving van afgelopen nacht, schrijft demissionair premier Dick Schoof op X. "De schrik zit er goed in", schrijft hij over de aardbeving met een magnitude van 3.4.
53 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Een "wake-upcall", zo noemt voorzitter Jan Wigboldus van het Groninger Gasberaad de zware aardbeving in het noordoosten van de provincie Groningen. "We waren een beetje in slaap gesust; het aantal bevingen en de kracht ervan nam de afgelopen jaren af. Maar we wisten dat dit kon gebeuren, wetenschappers hebben dit ook voorspeld. Toch is het weer schrikken."
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zich door Kamervoorzitter Martin Bosma laten bijpraten over het debat donderdag in de Tweede Kamer over de verkiezingsuitslag. De koning had daarvoor donderdag telefonisch contact met Bosma, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
1 uur geledenZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.
2 uur geledenZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.
3 uur geleden