Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Wageningen: protest ging alle perken te buiten

Burgemeester Wageningen: protest ging alle perken te buiten

WAGENINGEN (ANP) - De pro-Palestijnse protesten maandag in Wageningen gingen alle perken te buiten, vindt burgemeester Floor Vermeulen van de Gelderse gemeente. "Demonstreren mag, ook op 5 mei, maar dit was geen demonstreren maar verstoren."

De Nationale Viering van de Bevrijding in Wageningen werd maandag op een aantal momenten verstoord. Tijdens een toespraak van defensieminister Ruben Brekelmans liep zeker een demonstrant het 5 Mei Plein op en werd 'Free Palestine' gescandeerd. Toen premier Dick Schoof later het bevrijdingsvuur had ontstoken op een festivalterrein in Wageningen, werd een rookbom op het podium gegooid. Behalve Schoof stond daar toen ook de Poolse premier Donald Tusk.

Burgemeester Vermeulen zegt dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan Schoof en Tusk voor de protesten. "Dit kan gewoon echt niet." Volgens de burgemeester waren de acties niet aangemeld en was op het terrein waar maandag festiviteiten zijn ook geen protest toegestaan. Op de Marijkeweg in Wageningen, waar maandagochtend naar schatting 250 tot 300 mensen actievoerden tegen onder meer de aanwezigheid van Schoof in Wageningen, mocht dat wel.

Andere plaats mening uiten

"Ik heb begrip voor mensen die op 5 mei hun mening willen uiten, en dat kon ook. Maar dan op een andere plaats en op een ander moment, niet op deze wijze", aldus Vermeulen.

Hoe het kan dat iemand tijdens de toespraak van Brekelmans langs de beveiliging en hekken op het 5 Mei Plein kon komen, wordt nog onderzocht, aldus Vermeulen. Hetzelfde geldt voor het gooien van een rookbom op het podium van het Wageningse bevrijdingsfestival.

Meer uit Binnenland

Rechters geven drugskoeriers Schiphol lagere straffen uit protest

HAARLEM (ANP) - Drugssmokkelaars die op Schiphol worden betrapt, krijgen voortaan een lagere straf dan ze volgens de landelijke regels zouden moeten krijgen. De rechtbank in Haarlem vindt dat de koeriers naar verhouding "te zwaar gestraft worden", vergeleken met de kopstukken.

59 minuten geleden
Celstraf van 6 jaar en tbs voor houden van jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 60-jarige Roelof E. uit Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging voor seksuele uitbuiting van een minderjarige jongen. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

2 uur geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

3 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

3 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

4 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

4 uur geleden