Burgemeester Vlaardingen wil landelijk politieteam tegen explosies
VLAARDINGEN (ANP) - Burgemeester Bert Wijbenga van Vlaardingen wil dat er een landelijk opsporingsteam komt in de strijd tegen explosies in woonwijken. Om opdrachtgevers te achterhalen moet de politie ook meer samenwerken met de FIOD en de Belastingdienst en moet ze criminele informanten en undercoveragenten inzetten, zegt Wijbenga in een interview met De Telegraaf. "Het is een extreem probleem dat vraagt om extreme maatregelen."
In de Zuid-Hollandse gemeente zijn in een jaar tijd meer dan tien explosies geweest. Het doelwit zijn telkens woningen en een bedrijfspand van een plaatselijke loodgieter. Vorig weekend raakten drie mensen gewond, toen na een explosie brand uitbrak in een woning. Zeker zes mensen zijn aangehouden voor betrokkenheid bij de explosiereeks, maar zicht op de opdrachtgevers is er niet.
Volgens Wijbenga richt het politieonderzoek zich te eenzijdig op uitvoerders en tussenpersonen. "Het wordt hoog tijd dat we in Nederland opdrachtgevers identificeren en achterover trekken", zegt hij in De Telegraaf, politiejargon gebruikend voor 'arresteren'. Ook wil hij dat Europa maatregelen neemt om de handel in en het gebruik van cobra's te beperken. Dit soort zwaar vuurwerk wordt vaak gebruikt bij aanslagen.
De VVD-burgemeester, zelf oud-politieman, zegt volgende week een gesprek te hebben met demissionair minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en vertegenwoordigers van de politie en het Openbaar Ministerie over een landelijke aanpak.
Meer uit Binnenland
JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
5 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
6 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
6 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
9 uur geleden