
Burgemeester Vlaardingen wil huis loodgieter langer dichthouden
VLAARDINGEN (ANP) - Burgemeester Bert Wijbenga van Vlaardingen wil de woning van de loodgieter in de Gretha Hofstralaan langer dichthouden. De woning is sinds april 2023 meerdere keren het doelwit geweest van explosies. "De burgemeester is voornemens de woning nog eens drie maanden gesloten te houden", bevestigt een woordvoerster berichtgeving door Rijnmond.
De woning zou eigenlijk volgende week weer worden vrijgegeven nadat die eind maart door de burgemeester was gesloten. Wijbenga heeft nu in overleg met de politie en het Openbaar Ministerie besloten de sluiting te verlengen "omdat de dreiging nog niet helemaal weg is". De woordvoerster voegt toe dat de loodgieter nog de kans krijgt zijn "zienswijze" in te leveren als hij het niet eens is met de voorgenomen sluiting.
Vorige week nog werd een jongen van 16 aangehouden die zich "verdacht gedroeg" in de Gretha Hofstralaan. In april werden meerdere tieners aangehouden die mogelijk aanslagen wilden plegen op het huis van de loodgieter.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".
4 uur geledenNIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."
9 uur geleden