Burgemeester: verslagenheid na explosie winkel in Aalsmeer groot
AALSMEER (ANP) - De verslagenheid is groot na de explosie bij een Poolse supermarkt in Aalsmeer. Dat zei burgemeester Gido Oude Kotte bij een bezoek aan de getroffen supermarkt in zijn stad.
"Er is een enorme explosie geweest bij een supermarkt die handelt in Poolse producten. In een kleine gemeenschap waar veel Almeerders dagelijks hun boodschappen doen. Ik heb geen idee wie er achter zit. Ik heb de eigenaar gesproken en de mensen die de winkel exploiteren. Er is verslagenheid en groot onbegrip. Het politieonderzoek moet uitwijzen wat hier nu precies aan de hand is."
Volgens de burgemeester worden supermarkten in de stad niet extra beveiligd. "Er is op dit moment geen aanleiding dat dit nodig is. Er is contact geweest met andere supermarkten of er relaties zijn."
De burgemeester weet ook niet of er een verband is met de explosie bij een Poolse supermarkt in Heeswijk-Dinther. "Je zou denken dat dit geen toeval kan zijn. Maar de eigenaar van deze winkel kent de eigenaar van de andere winkel niet."
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie registreerde vorig jaar minder moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer. In 2025 ging het om vijftien zaken, in 2024 betrof het 24 zaken. Dat staat in het jaarbericht 2025 van het OM. Het is voor de tweede keer dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met vrouwelijke slachtoffers registreert in het jaarverslag.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.
3 uur geleden