Burgemeester: verslagenheid na explosie winkel in Aalsmeer groot
AALSMEER (ANP) - De verslagenheid is groot na de explosie bij een Poolse supermarkt in Aalsmeer. Dat zei burgemeester Gido Oude Kotte bij een bezoek aan de getroffen supermarkt in zijn stad.
"Er is een enorme explosie geweest bij een supermarkt die handelt in Poolse producten. In een kleine gemeenschap waar veel Almeerders dagelijks hun boodschappen doen. Ik heb geen idee wie er achter zit. Ik heb de eigenaar gesproken en de mensen die de winkel exploiteren. Er is verslagenheid en groot onbegrip. Het politieonderzoek moet uitwijzen wat hier nu precies aan de hand is."
Volgens de burgemeester worden supermarkten in de stad niet extra beveiligd. "Er is op dit moment geen aanleiding dat dit nodig is. Er is contact geweest met andere supermarkten of er relaties zijn."
De burgemeester weet ook niet of er een verband is met de explosie bij een Poolse supermarkt in Heeswijk-Dinther. "Je zou denken dat dit geen toeval kan zijn. Maar de eigenaar van deze winkel kent de eigenaar van de andere winkel niet."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
28 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
8 uur geleden