Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Venlo wil invoering 2G om ongevaccineerde Duitsers

Burgemeester Venlo wil invoering 2G om ongevaccineerde Duitsers

VENLO (ANP) - Burgemeester Antoin Scholten (VVD) van Venlo pleit voor het invoeren van 2G ook in ons land. Dat wil hij omdat hij vreest voor een grote toeloop van ongevaccineerden uit Duitsland. Die kunnen in eigen land niet meer terecht omdat daar 2G geldt in de winkels. Een woordvoerder van de burgemeester bevestigde dinsdag berichtgeving hierover in de Limburger.

Alleen gevaccineerden en mensen die zijn genezen van corona mogen in de aan Limburg grenzende deelstaat de winkels in. Scholten wil dat deze maatregel ook in Nederland gaat gelden. Hij vreest dat ongevaccineerde Duitsers naar Nederland komen om te winkelen zolang Nederland geen 2G eist.

In het Duitse grensgebied geldt overigens in de horeca 2G+. Dat wil zeggen dat mensen er gevaccineerd of genezen moeten zijn van corona, plus nog een recente negatieve test moeten tonen.

Weerstand tegen 2G

Scholten is naast burgemeester van Venlo ook voorzitter van de Veiligheidsregio Limburg Noord. In die hoedanigheid heeft hij ook zitting in twee adviesorganen van de regering. In de Tweede Kamer is echter veel weerstand tegen de invoering van 2G. Scholten hoopt dat de problemen die de grensgemeenten hebben door het uitblijven van de 2G desondanks in Den Haag ter sprake komen.

Uit een onderzoek in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid kwam dinsdag naar voren dat de invoering van een 2G-beleid op dit moment geen zin heeft. Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers heeft eerder gezegd dat de bevindingen belangrijk zouden worden voor de afweging die uiteindelijk door de Tweede Kamer gemaakt moet worden.

Meer uit Binnenland

Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

34 minuten geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

1 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

1 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

1 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

1 uur geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

1 uur geleden
Aanhouding in Den Haag, agenten met vuurwerk bekogeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Anna Blamanplein in de Haagse wijk Transvaal een persoon opgepakt, nadat agenten hier met vuurwerk werden bekogeld. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden