Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Venlo wil invoering 2G om ongevaccineerde Duitsers

Burgemeester Venlo wil invoering 2G om ongevaccineerde Duitsers

VENLO (ANP) - Burgemeester Antoin Scholten (VVD) van Venlo pleit voor het invoeren van 2G ook in ons land. Dat wil hij omdat hij vreest voor een grote toeloop van ongevaccineerden uit Duitsland. Die kunnen in eigen land niet meer terecht omdat daar 2G geldt in de winkels. Een woordvoerder van de burgemeester bevestigde dinsdag berichtgeving hierover in de Limburger.

Alleen gevaccineerden en mensen die zijn genezen van corona mogen in de aan Limburg grenzende deelstaat de winkels in. Scholten wil dat deze maatregel ook in Nederland gaat gelden. Hij vreest dat ongevaccineerde Duitsers naar Nederland komen om te winkelen zolang Nederland geen 2G eist.

In het Duitse grensgebied geldt overigens in de horeca 2G+. Dat wil zeggen dat mensen er gevaccineerd of genezen moeten zijn van corona, plus nog een recente negatieve test moeten tonen.

Weerstand tegen 2G

Scholten is naast burgemeester van Venlo ook voorzitter van de Veiligheidsregio Limburg Noord. In die hoedanigheid heeft hij ook zitting in twee adviesorganen van de regering. In de Tweede Kamer is echter veel weerstand tegen de invoering van 2G. Scholten hoopt dat de problemen die de grensgemeenten hebben door het uitblijven van de 2G desondanks in Den Haag ter sprake komen.

Uit een onderzoek in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid kwam dinsdag naar voren dat de invoering van een 2G-beleid op dit moment geen zin heeft. Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers heeft eerder gezegd dat de bevindingen belangrijk zouden worden voor de afweging die uiteindelijk door de Tweede Kamer gemaakt moet worden.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

6 minuten geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

1 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

2 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

3 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

4 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

5 uur geleden