
Burgemeester van stad bij Kiev roept inwoners op tot vertrek
BORISPIL (ANP/RTR/DPA) - De burgemeester van Borispil, ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van Kiev, heeft een deel van zijn inwoners opgeroepen de stad te verlaten vanwege gevechten in de omgeving. Net als in de andere plaatsen rondom de Oekraïense hoofdstad zijn onder de bevolking grote zorgen over de dreiging van mogelijke Russische aanvallen.
Het is volgens burgemeester Volodimir Borisenko niet nodig om in Borispil te blijven. Hij heeft gezegd dat de mannen de stad beter kunnen verdedigen als vrouwen en kinderen weg zijn. De stad heeft in totaal ongeveer 60.000 inwoners.
Een adviseur van de Oekraïense binnenlandminister heeft gezegd dat er in Borispil paniek is ontstaan vanwege geruchten over een Russische aanval woensdag, waarbij de stad zou worden vernietigd. Ook in andere plaatsen rondom Kiev zouden mensen in paniek zijn.
In de omgeving van Kiev vinden al weken gevechten plaats. Volgens Oekraïne is de inname van Kiev een van de belangrijkste doelen van Rusland. De missie is door een presidentieel adviseur omschreven als een zelfmoordmissie voor Russische soldaten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.
25 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.
2 uur geleden