Burgemeester Valkenburg sprak meteen politie na drama kerstmarkt
VALKENBURG (ANP) - Burgemeester Daan Prevoo van het Limburgse Valkenburg, waar een van de drukst bezochte kerstmarkten van West-Europa plaatsvindt, is "geschrokken van de gebeurtenissen" in het Duitse Maagdenburg. Daar vielen tot nu toe vijf doden en tientallen zwaargewonden na een waarschijnlijke aanslag op een kerstmarkt. "Ik heb vrijdagavond dan ook meteen overleg gehad met de politie en de gemeentelijke diensten", zegt Prevoo.
"We zijn uiteraard extra alert, maar rond onze kerstmarkt zijn de veiligheidsmaatregelen al hoog, omdat we in Nederland op dreigingsniveau 4 zitten", aldus de burgemeester. "De locatie en omgeving van de markt heb ik bij de start van het evenement op 15 november uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Daarnaast liggen er al betonblokken en barriers op de toegangswegen en hangen er drones in de lucht. Ook op de grond is zichtbaar en onzichtbaar toezicht aanwezig."
Volgens Prevoo is de kerstmarkt in Valkenburg, met jaarlijks 700.000 bezoekers, de grootste van West-Europa.
Drukbezochte kerstmarkten
Arnhem en Den Haag, steden waar ook drukbezochte kerstmarkten worden gehouden, willen weinig kwijt over of er extra veiligheidsmaatregelen zijn. "Wij nemen de veiligheidsmaatregelen die nodig zijn voor alle evenementen op basis van de advisering van de politie en Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). We kunnen niet ingaan op de specifieke veiligheidsmaatregelen", zegt de woordvoerder van de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch die ook verwijst naar dreigingsniveau 4 in Nederland. Overigens was de kerstmarkt in Arnhem vorig weekend. Voor dit weekend en volgend weekend was wel aangekondigd dat het "extra gezellig" zou zijn in de binnenstad.
De gemeente en politie in Maastricht hebben vrijdagavond contact gehad met de organisatie van Magisch Maastricht, meldt een woordvoerder van de gemeente. "Elk jaar worden zichtbare en onzichtbare maatregelen genomen, waar we verder geen mededelingen over doen. Ook over eventuele extra maatregelen doen we dat niet, waarbij ook moet worden aangetekend dat het dreigingsniveau van de NCTV in Nederland ongewijzigd is. Overigens zijn maatregelen op het terrein zelf een verantwoordelijkheid van de organisatie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
26 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Corné H. (30) vervolgen voor een gijzeling in de PI Vught op 5 december afgelopen jaar. Hij hield toen een groep medewerkers urenlang tegen hun wil vast en bedreigde ze met een mes. H. zat in de penitentiaire inrichting in afwachting van plaatsing in een tbs-kliniek, een maatregel die hem was opgelegd nadat hij in maart 2024 vier mensen had gegijzeld in een café in Ede.
53 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Er leven in Limburg waarschijnlijk veel meer bevers dan gedacht. Onderzoekers schatten het aantal Limburgse bevers van minstens één jaar oud in het voorjaar van 2025 op minstens 2000 en in de zomer, als de dieren jongen krijgen, op 3000 tot 3700 bevers. In eerdere onderzoeken werd nog uitgegaan van maximaal 1100 tot 1200 bevers. De provincie Limburg laat onderzoek doen naar de knaagdieren om een beter beeld te krijgen van de populatie en het beverbeleid mogelijk aan te scherpen.
56 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Rondom de huldiging van PSV in Eindhoven zijn zeventien mensen aangehouden. Volgens de politie werden zij verspreid over de dag en de avond opgepakt voor onder meer het afsteken van vuurwerk, vernieling, het overtreden van een gebiedsverbod, belediging en mishandeling. Een aantal van hen zit nog vast voor verhoor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het praktijkonderwijs zucht onder de grote hoeveelheid zij-instromers die jaarlijks vanuit het vmbo en schakelklassen overstappen. Dat meldt de Sectorraad Praktijkonderwijs in een jaarlijks rapport. De zij-instroom heeft een negatief effect op de dynamiek in klassen en zorgt voor grote werkdruk bij docenten en begeleiders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."
2 uur geleden