Burgemeester Valkenburg sprak meteen politie na drama kerstmarkt
VALKENBURG (ANP) - Burgemeester Daan Prevoo van het Limburgse Valkenburg, waar een van de drukst bezochte kerstmarkten van West-Europa plaatsvindt, is "geschrokken van de gebeurtenissen" in het Duitse Maagdenburg. Daar vielen tot nu toe vijf doden en tientallen zwaargewonden na een waarschijnlijke aanslag op een kerstmarkt. "Ik heb vrijdagavond dan ook meteen overleg gehad met de politie en de gemeentelijke diensten", zegt Prevoo.
"We zijn uiteraard extra alert, maar rond onze kerstmarkt zijn de veiligheidsmaatregelen al hoog, omdat we in Nederland op dreigingsniveau 4 zitten", aldus de burgemeester. "De locatie en omgeving van de markt heb ik bij de start van het evenement op 15 november uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Daarnaast liggen er al betonblokken en barriers op de toegangswegen en hangen er drones in de lucht. Ook op de grond is zichtbaar en onzichtbaar toezicht aanwezig."
Volgens Prevoo is de kerstmarkt in Valkenburg, met jaarlijks 700.000 bezoekers, de grootste van West-Europa.
Drukbezochte kerstmarkten
Arnhem en Den Haag, steden waar ook drukbezochte kerstmarkten worden gehouden, willen weinig kwijt over of er extra veiligheidsmaatregelen zijn. "Wij nemen de veiligheidsmaatregelen die nodig zijn voor alle evenementen op basis van de advisering van de politie en Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). We kunnen niet ingaan op de specifieke veiligheidsmaatregelen", zegt de woordvoerder van de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch die ook verwijst naar dreigingsniveau 4 in Nederland. Overigens was de kerstmarkt in Arnhem vorig weekend. Voor dit weekend en volgend weekend was wel aangekondigd dat het "extra gezellig" zou zijn in de binnenstad.
De gemeente en politie in Maastricht hebben vrijdagavond contact gehad met de organisatie van Magisch Maastricht, meldt een woordvoerder van de gemeente. "Elk jaar worden zichtbare en onzichtbare maatregelen genomen, waar we verder geen mededelingen over doen. Ook over eventuele extra maatregelen doen we dat niet, waarbij ook moet worden aangetekend dat het dreigingsniveau van de NCTV in Nederland ongewijzigd is. Overigens zijn maatregelen op het terrein zelf een verantwoordelijkheid van de organisatie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
8 uur geleden