Burgemeester Valkenburg sprak meteen politie na drama kerstmarkt
VALKENBURG (ANP) - Burgemeester Daan Prevoo van het Limburgse Valkenburg, waar een van de drukst bezochte kerstmarkten van West-Europa plaatsvindt, is "geschrokken van de gebeurtenissen" in het Duitse Maagdenburg. Daar vielen tot nu toe vijf doden en tientallen zwaargewonden na een waarschijnlijke aanslag op een kerstmarkt. "Ik heb vrijdagavond dan ook meteen overleg gehad met de politie en de gemeentelijke diensten", zegt Prevoo.
"We zijn uiteraard extra alert, maar rond onze kerstmarkt zijn de veiligheidsmaatregelen al hoog, omdat we in Nederland op dreigingsniveau 4 zitten", aldus de burgemeester. "De locatie en omgeving van de markt heb ik bij de start van het evenement op 15 november uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Daarnaast liggen er al betonblokken en barriers op de toegangswegen en hangen er drones in de lucht. Ook op de grond is zichtbaar en onzichtbaar toezicht aanwezig."
Volgens Prevoo is de kerstmarkt in Valkenburg, met jaarlijks 700.000 bezoekers, de grootste van West-Europa.
Drukbezochte kerstmarkten
Arnhem en Den Haag, steden waar ook drukbezochte kerstmarkten worden gehouden, willen weinig kwijt over of er extra veiligheidsmaatregelen zijn. "Wij nemen de veiligheidsmaatregelen die nodig zijn voor alle evenementen op basis van de advisering van de politie en Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). We kunnen niet ingaan op de specifieke veiligheidsmaatregelen", zegt de woordvoerder van de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch die ook verwijst naar dreigingsniveau 4 in Nederland. Overigens was de kerstmarkt in Arnhem vorig weekend. Voor dit weekend en volgend weekend was wel aangekondigd dat het "extra gezellig" zou zijn in de binnenstad.
De gemeente en politie in Maastricht hebben vrijdagavond contact gehad met de organisatie van Magisch Maastricht, meldt een woordvoerder van de gemeente. "Elk jaar worden zichtbare en onzichtbare maatregelen genomen, waar we verder geen mededelingen over doen. Ook over eventuele extra maatregelen doen we dat niet, waarbij ook moet worden aangetekend dat het dreigingsniveau van de NCTV in Nederland ongewijzigd is. Overigens zijn maatregelen op het terrein zelf een verantwoordelijkheid van de organisatie."
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
56 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
3 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
4 uur geleden