Burgemeester Valkenburg sprak meteen politie na drama kerstmarkt
VALKENBURG (ANP) - Burgemeester Daan Prevoo van het Limburgse Valkenburg, waar een van de drukst bezochte kerstmarkten van West-Europa plaatsvindt, is "geschrokken van de gebeurtenissen" in het Duitse Maagdenburg. Daar vielen tot nu toe vijf doden en tientallen zwaargewonden na een waarschijnlijke aanslag op een kerstmarkt. "Ik heb vrijdagavond dan ook meteen overleg gehad met de politie en de gemeentelijke diensten", zegt Prevoo.
"We zijn uiteraard extra alert, maar rond onze kerstmarkt zijn de veiligheidsmaatregelen al hoog, omdat we in Nederland op dreigingsniveau 4 zitten", aldus de burgemeester. "De locatie en omgeving van de markt heb ik bij de start van het evenement op 15 november uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Daarnaast liggen er al betonblokken en barriers op de toegangswegen en hangen er drones in de lucht. Ook op de grond is zichtbaar en onzichtbaar toezicht aanwezig."
Volgens Prevoo is de kerstmarkt in Valkenburg, met jaarlijks 700.000 bezoekers, de grootste van West-Europa.
Drukbezochte kerstmarkten
Arnhem en Den Haag, steden waar ook drukbezochte kerstmarkten worden gehouden, willen weinig kwijt over of er extra veiligheidsmaatregelen zijn. "Wij nemen de veiligheidsmaatregelen die nodig zijn voor alle evenementen op basis van de advisering van de politie en Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). We kunnen niet ingaan op de specifieke veiligheidsmaatregelen", zegt de woordvoerder van de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch die ook verwijst naar dreigingsniveau 4 in Nederland. Overigens was de kerstmarkt in Arnhem vorig weekend. Voor dit weekend en volgend weekend was wel aangekondigd dat het "extra gezellig" zou zijn in de binnenstad.
De gemeente en politie in Maastricht hebben vrijdagavond contact gehad met de organisatie van Magisch Maastricht, meldt een woordvoerder van de gemeente. "Elk jaar worden zichtbare en onzichtbare maatregelen genomen, waar we verder geen mededelingen over doen. Ook over eventuele extra maatregelen doen we dat niet, waarbij ook moet worden aangetekend dat het dreigingsniveau van de NCTV in Nederland ongewijzigd is. Overigens zijn maatregelen op het terrein zelf een verantwoordelijkheid van de organisatie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
8 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
7 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
18 uur geleden