Burgemeester Valkenburg: nooit zo'n vrolijke demonstratie gezien
VALKENBURG (ANP) - Voor burgemeester Daan Prevoo van Valkenburg kan deze vrijdag niet meer stuk. "Ik heb de afgelopen twee jaar nog nooit zo'n vrolijke demonstratie gezien", zei hij vrijdagmiddag tijdens een rondgang langs de uitpuilende terrasjes in het zonovergoten Valkenburgse uitgaanscentrum. "Ik zie allemaal blije mensen. De demonstratie verloopt uitermate vreedzaam, en talloze sympathisanten betuigen hun steun."
Met de demonstratie doelt hij op de opening van winkels en horecagelegenheden. De sympathisanten zijn volgens Prevoo de vele duizenden mensen die inkopen doen in de winkels en een terrasje pikken bij de vele kroegen en restaurants. "Ondernemers hier hebben veel te lijden gehad, niet alleen door corona, maar ook door de watersnoodramp", ging hij verder. "De nood is heel erg hoog. Ondernemers brengen met dit protest onder de aandacht dat er brood op de plank moet."
Hij vindt het fantastisch dat de ondernemers vrijdag hebben gekozen om te demonstreren door hun zaken te openen. "Want vandaag neemt het kabinet een besluit. Morgen ben je te laat." Hij hoopt dat het protest invloed heeft op het kabinetsbesluit.
Grondrecht
Demonstreren is volgens Prevoo een grondrecht waaraan niet getornd mag worden. Hij staat dit protest dus voor één dag toe. "Zaterdag blijven de zaken dicht in Valkenburg, ook al gaan elders in het land dan juist veel zaken open", zei hij tijdens zijn rondwandeling.
"De zorg heeft uitvoerig een standpunt ingenomen over de ziekenhuizen, de politie maakt vrijdag kenbaar dat ze op hun tandvlees lopen en het midden- en kleinbedrijf doet dat vrijdag hier in Valkenburg. Het is echt niet zo dat de middenstand hier vrijdag de 'klapper' van het jaar maakt, dit is een signaal aan Den Haag."
Zelf gaat de burgemeester vrijdag niet op een terrasje zitten. "Ik ben burgemeester. Ik houd toezicht."
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden