Burgemeester Valkenburg: nooit zo'n vrolijke demonstratie gezien
VALKENBURG (ANP) - Voor burgemeester Daan Prevoo van Valkenburg kan deze vrijdag niet meer stuk. "Ik heb de afgelopen twee jaar nog nooit zo'n vrolijke demonstratie gezien", zei hij vrijdagmiddag tijdens een rondgang langs de uitpuilende terrasjes in het zonovergoten Valkenburgse uitgaanscentrum. "Ik zie allemaal blije mensen. De demonstratie verloopt uitermate vreedzaam, en talloze sympathisanten betuigen hun steun."
Met de demonstratie doelt hij op de opening van winkels en horecagelegenheden. De sympathisanten zijn volgens Prevoo de vele duizenden mensen die inkopen doen in de winkels en een terrasje pikken bij de vele kroegen en restaurants. "Ondernemers hier hebben veel te lijden gehad, niet alleen door corona, maar ook door de watersnoodramp", ging hij verder. "De nood is heel erg hoog. Ondernemers brengen met dit protest onder de aandacht dat er brood op de plank moet."
Hij vindt het fantastisch dat de ondernemers vrijdag hebben gekozen om te demonstreren door hun zaken te openen. "Want vandaag neemt het kabinet een besluit. Morgen ben je te laat." Hij hoopt dat het protest invloed heeft op het kabinetsbesluit.
Grondrecht
Demonstreren is volgens Prevoo een grondrecht waaraan niet getornd mag worden. Hij staat dit protest dus voor één dag toe. "Zaterdag blijven de zaken dicht in Valkenburg, ook al gaan elders in het land dan juist veel zaken open", zei hij tijdens zijn rondwandeling.
"De zorg heeft uitvoerig een standpunt ingenomen over de ziekenhuizen, de politie maakt vrijdag kenbaar dat ze op hun tandvlees lopen en het midden- en kleinbedrijf doet dat vrijdag hier in Valkenburg. Het is echt niet zo dat de middenstand hier vrijdag de 'klapper' van het jaar maakt, dit is een signaal aan Den Haag."
Zelf gaat de burgemeester vrijdag niet op een terrasje zitten. "Ik ben burgemeester. Ik houd toezicht."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
11 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden