Burgemeester: triest dat actie van politie in Den Haag nodig was
DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag vindt het triest dat de politie moest ingrijpen om de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de A12 in de Hofstad te ontbinden. Ook zegt hij zaterdagavond te balen van de schade die is aangericht door een shovelchauffeur bij het Zuiderpark, die daar bij de boerendemonstratie een afzetting van de politie doorbrak.
Den Haag was zaterdag het toneel van twee grote demonstraties: een blokkade van de A12 door klimaatactiegroep Extinction Rebellion en een protestactie van Farmers Defence Force en Samen voor Nederland in het Zuiderpark, die het onder meer oneens zijn met het stikstofbeleid. De laatste demonstratie was aangemeld en is veilig verlopen, laat Van Zanen weten. Wel had hij in de ochtend een noodbevel afgekondigd in Den Haag. Trekkers die op weg waren naar de stad werden weggeleid of aan de kant gezet.
Voor de schade die de shovelchauffeur heeft aangericht, moet hij zelf betalen, zegt de burgemeester. Verder zijn er trucks het park ingereden. Die hebben volgens Van Zanen een bekeuring gekregen.
Extinction Rebellion had de blokkade van de A12 niet vooraf bij de gemeente aangemeld. Het was de zesde keer dat de klimaatactiegroep de Utrechtsebaan blokkeerde, het begin van de A12 in Den Haag. Volgens Van Zanen behoort het blokkeren van de snelweg niet tot het demonstratierecht. XR vindt van wel. "Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft geoordeeld dat demonstreren mag 'within sight and sound' van degenen waartegen de demonstratie is gericht."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
5 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
5 uur geleden