Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Terschelling: grote zoektocht op het strand

Burgemeester Terschelling: grote zoektocht op het strand

HARLINGEN (ANP) - De grote zoektocht op het strand van Terschelling naar de twee vermisten na de aanvaring bij het eiland is vrijdagavond gestaakt, omdat er in het donker te weinig zicht is. Zaterdagochtend volgt er niet opnieuw een groot opgezette zoekactie. "We weten niet wat de zee doet. De lichamen kunnen overal aanspoelen", aldus de woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân.

Vrijdag zochten hulpdiensten op het strand naar de twee vermisten, een kind van 12 jaar en een volwassen man die sinds de aanvaring vrijdagochtend worden vermist. De Kustwacht liet eerder al weten dat de kans erg klein is dat de vermisten nog in leven zijn. De aanvaring was tussen een veerboot en een watertaxi. In de watertaxi zaten acht mensen, van wie er twee om het leven zijn gekomen. Hun lichamen zijn geborgen. Vier personen raakten gewond en twee mensen zijn vermist.

Na een aantal uren werd het zoeken op zee afgeschaald. "Dat is het meest verschrikkelijke moment voor hulpdiensten dat er is", zei burgemeester Caroline van de Pol van Terschelling vrijdagmiddag. "Je realiseert je dat redden niet meer reëel is."

Geen aanknopingspunten

De veiligheidsregio geeft aan dat niet is aan te geven waar de lichamen kunnen aanspoelen of wanneer. "Het kan zaterdag gebeuren, maar ook over enkele dagen. We hebben geen idee waar te zoeken." De burgemeester van Terschelling sprak al van een vreselijke dag voor de slachtoffers, nabestaanden en ook Terschellingers. Aan nazorg voor de eilandbewoners wordt gewerkt. Ook locoburgemeester Erik de Groot van Harlingen betuigde zijn medeleven met de slachtoffers, nabestaanden en inwoners van de gemeente.

Het onderzoek naar de aanvaring loopt nog.

Meer uit Binnenland

Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

29 minuten geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

35 minuten geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

5 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

5 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

6 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

7 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

7 uur geleden