Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Terschelling: grote zoektocht op het strand

Burgemeester Terschelling: grote zoektocht op het strand

HARLINGEN (ANP) - De grote zoektocht op het strand van Terschelling naar de twee vermisten na de aanvaring bij het eiland is vrijdagavond gestaakt, omdat er in het donker te weinig zicht is. Zaterdagochtend volgt er niet opnieuw een groot opgezette zoekactie. "We weten niet wat de zee doet. De lichamen kunnen overal aanspoelen", aldus de woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân.

Vrijdag zochten hulpdiensten op het strand naar de twee vermisten, een kind van 12 jaar en een volwassen man die sinds de aanvaring vrijdagochtend worden vermist. De Kustwacht liet eerder al weten dat de kans erg klein is dat de vermisten nog in leven zijn. De aanvaring was tussen een veerboot en een watertaxi. In de watertaxi zaten acht mensen, van wie er twee om het leven zijn gekomen. Hun lichamen zijn geborgen. Vier personen raakten gewond en twee mensen zijn vermist.

Na een aantal uren werd het zoeken op zee afgeschaald. "Dat is het meest verschrikkelijke moment voor hulpdiensten dat er is", zei burgemeester Caroline van de Pol van Terschelling vrijdagmiddag. "Je realiseert je dat redden niet meer reëel is."

Geen aanknopingspunten

De veiligheidsregio geeft aan dat niet is aan te geven waar de lichamen kunnen aanspoelen of wanneer. "Het kan zaterdag gebeuren, maar ook over enkele dagen. We hebben geen idee waar te zoeken." De burgemeester van Terschelling sprak al van een vreselijke dag voor de slachtoffers, nabestaanden en ook Terschellingers. Aan nazorg voor de eilandbewoners wordt gewerkt. Ook locoburgemeester Erik de Groot van Harlingen betuigde zijn medeleven met de slachtoffers, nabestaanden en inwoners van de gemeente.

Het onderzoek naar de aanvaring loopt nog.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

3 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

7 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

17 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

17 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

18 uur geleden