Burgemeester Schouten opgelucht over aanhouding verdachte
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam toonde zich via haar woordvoerder "opgelucht dat de politie de verdachte heeft aangehouden en de onzekerheid in de wijk daarmee voorbij is". Het resultaat van veel inzet en kundig recherchewerk, aldus de burgemeester.
Schouten betuigde haar "diepste medeleven aan de nabestaanden en ieder die hun dierbaar waren". Ze noemde het "ongelooflijk verdrietig dat er drie Rotterdammers zijn overleden bij schietincidenten in IJsselmonde".
De politie hield op de Emelissedijk in IJsselmonde donderdag omstreeks 23.15 uur een 24-jarige man aan, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de drie schietpartijen op 21 en 28 december en op donderdagochtend.
Een arrestatieteam overmeesterde de man op een balkon van een woning. Hij was in het bezit van een vuurwapen. De man is aangehouden en zit in volledige beperkingen.
De Rotterdamse driehoek geeft vrijdagochtend een persconferentie met nadere uitleg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 minuut geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
3 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
58 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geleden