Burgemeester Schouten opgelucht over aanhouding verdachte
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam toonde zich via haar woordvoerder "opgelucht dat de politie de verdachte heeft aangehouden en de onzekerheid in de wijk daarmee voorbij is". Het resultaat van veel inzet en kundig recherchewerk, aldus de burgemeester.
Schouten betuigde haar "diepste medeleven aan de nabestaanden en ieder die hun dierbaar waren". Ze noemde het "ongelooflijk verdrietig dat er drie Rotterdammers zijn overleden bij schietincidenten in IJsselmonde".
De politie hield op de Emelissedijk in IJsselmonde donderdag omstreeks 23.15 uur een 24-jarige man aan, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de drie schietpartijen op 21 en 28 december en op donderdagochtend.
Een arrestatieteam overmeesterde de man op een balkon van een woning. Hij was in het bezit van een vuurwapen. De man is aangehouden en zit in volledige beperkingen.
De Rotterdamse driehoek geeft vrijdagochtend een persconferentie met nadere uitleg.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
18 uur geleden