Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Roermond: in uiterste geval inzet leger overwegen

Burgemeester Roermond: in uiterste geval inzet leger overwegen

ROERMOND (ANP) - Als geweld een patroon gaat worden waarbij het uiterste van de politie gevraagd wordt, kan zich de vraag voordoen wat nodig is voor de veiligheid van de burgers. In dat geval is voor burgemeester Rianne Donders (CDA) van Roermond inzet van het leger het overwegen waard. Dat zei Donders maandagmiddag naar aanleiding van de rellen in Roermond en andere steden zondag.

Maandagavond kondigt de burgemeester een noodbevel af voor Roermond, liet zij alvast weten. Alle verloven bij de politie zijn ingetrokken, de politie is met ruim zeventig medewerkers op volle sterkte in Roermond, aldus Donders. En dat exclusief de mobiele eenheid. De aanwezigheid van de politie en het noodbevel moeten rellen zoals zondagavond in Roermond voorkomen. Zondagavond richtten zo'n honderd jongeren grote vernielingen aan in een winkelcentrum in de wijk de Donderberg in Roermond. Maandagnamiddag is de politie duidelijk zichtbaar in de wijk aanwezig.

Zondag konden de relschoppers lange tijd ongestoord hun gang gaan in Roermond, doordat de aanwezige agenten hen niet konden stoppen. Het duurde even voordat de ME naar Roermond kon komen. Die had de handen vol aan rellen in Venlo. Ook de marechaussee werd ingezet in Roermond. Laat in de avond keerde de rust terug.

Grote wond

Burgemeester Donders sprak maandagochtend met de ondernemers in het winkelcentrum. "Los van de materiële schade is de schade die aan deze mensen is toegebracht heel groot", zei ze. "Het gaat dan om gevoelens van onveiligheid, angst en verdriet. Je hebt een onderneming die het in deze coronatijd zwaar heeft. En dan dit. De wond is nu heel groot."

Donders weet dat op sociale media ook voor maandagavond is opgeroepen om te komen rellen. Daarbij wordt ook opgeroepen om vuurwapens, benzine en dergelijke mee te nemen. "De politie kijkt hier heel serieus naar", zei ze. "Maar er gaan veel berichten rond die niet kloppen. En zelfs als het niet klopt, dan nog is zo'n oproep een onacceptabele vorm van misleiding. Hoe kun je zoiets doen, oproepen om wapens mee te nemen!"

Donders heeft maandag ook overleg gevoerd met de directie van het Designer Outlet Center in Roermond, en hen op de hoogte gesteld van de berichten die de ronde doen op sociale media. Zo wordt ook opgeroepen naar dit DOC te gaan om daar te rellen. "De beveiliging van de Outlet is weliswaar adequaat, maar hierbij is de steun van de politie nodig", zei ze.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

5 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

6 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

7 uur geleden
Blokkade A12 van XR wordt ontbonden op last burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.

8 uur geleden
XR: klimaatactivisten blokkeren A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.

8 uur geleden
Man gepakt voor neersteken willekeurige slachtoffers in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.

9 uur geleden
Veel vertraging in en naar vakantielanden

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.

11 uur geleden