Burgemeester Rio stemt in met hervatting voetbalcompetitie
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Burgemeester Marcelo Crivella van Rio de Janeiro heeft toestemming gegeven voor de hervatting van de voetbalcompetitie in zijn stad. Vanaf donderdag kan daardoor het staatskampioenschap van Rio weer van start gaan. In het eerste duel speelt titelverdediger Flamengo tegen Bangu in het befaamde Estádio Maracanã, dat voor publiek nog gesloten blijft.
De Braziliaanse topclubs Botafogo en Fluminense weigeren vooralsnog in actie te komen. Ze vinden het gezien de coronacrisis in hun zwaar getroffen land nog te vroeg om weer te gaan voetballen. De twee clubs uit Rio hebben zelfs de groepstraining nog niet hervat.
Botafogo en Fluminense hebben hun eerste wedstrijd voor maandag op het programma staan. De clubs dreigen naar de rechter te stappen. Wat burgemeester Crivella betreft is dat helemaal niet nodig. Hij vindt dat de clubs in de huidige situatie nog niet verplicht zijn om wedstrijden te spelen.
Openingsfase
"We zitten nog in de openingsfase van het seizoen, dus daar moeten we dan niet zo moeilijk over doen. Sancties tegen een club die nog afzegt voor wedstrijden, moeten er daarom niet komen. Als een voetballer die moet spelen onverhoopt besmet raakt en overlijdt, zal iedereen zeggen dat we te snel begonnen zijn."
In Brazilië overlijden nog altijd honderden mensen per dag aan het coronavirus. In totaal zijn al meer dan 45.000 Brazilianen overleden aan Covid-19. Dat zijn er meer dan elk ander land na de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden