Burgemeester Rio stemt in met hervatting voetbalcompetitie
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Burgemeester Marcelo Crivella van Rio de Janeiro heeft toestemming gegeven voor de hervatting van de voetbalcompetitie in zijn stad. Vanaf donderdag kan daardoor het staatskampioenschap van Rio weer van start gaan. In het eerste duel speelt titelverdediger Flamengo tegen Bangu in het befaamde Estádio Maracanã, dat voor publiek nog gesloten blijft.
De Braziliaanse topclubs Botafogo en Fluminense weigeren vooralsnog in actie te komen. Ze vinden het gezien de coronacrisis in hun zwaar getroffen land nog te vroeg om weer te gaan voetballen. De twee clubs uit Rio hebben zelfs de groepstraining nog niet hervat.
Botafogo en Fluminense hebben hun eerste wedstrijd voor maandag op het programma staan. De clubs dreigen naar de rechter te stappen. Wat burgemeester Crivella betreft is dat helemaal niet nodig. Hij vindt dat de clubs in de huidige situatie nog niet verplicht zijn om wedstrijden te spelen.
Openingsfase
"We zitten nog in de openingsfase van het seizoen, dus daar moeten we dan niet zo moeilijk over doen. Sancties tegen een club die nog afzegt voor wedstrijden, moeten er daarom niet komen. Als een voetballer die moet spelen onverhoopt besmet raakt en overlijdt, zal iedereen zeggen dat we te snel begonnen zijn."
In Brazilië overlijden nog altijd honderden mensen per dag aan het coronavirus. In totaal zijn al meer dan 45.000 Brazilianen overleden aan Covid-19. Dat zijn er meer dan elk ander land na de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
16 uur geleden