Burgemeester Rio stemt in met hervatting voetbalcompetitie
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Burgemeester Marcelo Crivella van Rio de Janeiro heeft toestemming gegeven voor de hervatting van de voetbalcompetitie in zijn stad. Vanaf donderdag kan daardoor het staatskampioenschap van Rio weer van start gaan. In het eerste duel speelt titelverdediger Flamengo tegen Bangu in het befaamde Estádio Maracanã, dat voor publiek nog gesloten blijft.
De Braziliaanse topclubs Botafogo en Fluminense weigeren vooralsnog in actie te komen. Ze vinden het gezien de coronacrisis in hun zwaar getroffen land nog te vroeg om weer te gaan voetballen. De twee clubs uit Rio hebben zelfs de groepstraining nog niet hervat.
Botafogo en Fluminense hebben hun eerste wedstrijd voor maandag op het programma staan. De clubs dreigen naar de rechter te stappen. Wat burgemeester Crivella betreft is dat helemaal niet nodig. Hij vindt dat de clubs in de huidige situatie nog niet verplicht zijn om wedstrijden te spelen.
Openingsfase
"We zitten nog in de openingsfase van het seizoen, dus daar moeten we dan niet zo moeilijk over doen. Sancties tegen een club die nog afzegt voor wedstrijden, moeten er daarom niet komen. Als een voetballer die moet spelen onverhoopt besmet raakt en overlijdt, zal iedereen zeggen dat we te snel begonnen zijn."
In Brazilië overlijden nog altijd honderden mensen per dag aan het coronavirus. In totaal zijn al meer dan 45.000 Brazilianen overleden aan Covid-19. Dat zijn er meer dan elk ander land na de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
17 uur geleden