Burgemeester Rio stemt in met hervatting voetbalcompetitie
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Burgemeester Marcelo Crivella van Rio de Janeiro heeft toestemming gegeven voor de hervatting van de voetbalcompetitie in zijn stad. Vanaf donderdag kan daardoor het staatskampioenschap van Rio weer van start gaan. In het eerste duel speelt titelverdediger Flamengo tegen Bangu in het befaamde Estádio Maracanã, dat voor publiek nog gesloten blijft.
De Braziliaanse topclubs Botafogo en Fluminense weigeren vooralsnog in actie te komen. Ze vinden het gezien de coronacrisis in hun zwaar getroffen land nog te vroeg om weer te gaan voetballen. De twee clubs uit Rio hebben zelfs de groepstraining nog niet hervat.
Botafogo en Fluminense hebben hun eerste wedstrijd voor maandag op het programma staan. De clubs dreigen naar de rechter te stappen. Wat burgemeester Crivella betreft is dat helemaal niet nodig. Hij vindt dat de clubs in de huidige situatie nog niet verplicht zijn om wedstrijden te spelen.
Openingsfase
"We zitten nog in de openingsfase van het seizoen, dus daar moeten we dan niet zo moeilijk over doen. Sancties tegen een club die nog afzegt voor wedstrijden, moeten er daarom niet komen. Als een voetballer die moet spelen onverhoopt besmet raakt en overlijdt, zal iedereen zeggen dat we te snel begonnen zijn."
In Brazilië overlijden nog altijd honderden mensen per dag aan het coronavirus. In totaal zijn al meer dan 45.000 Brazilianen overleden aan Covid-19. Dat zijn er meer dan elk ander land na de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
9 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
16 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
2 uur geleden