Burgemeester pleit voor luchtafweer bij haven van Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - De Antwerpse burgemeester Bart De Wever pleit voor de opstelling van luchtafweersystemen rond de haven van Antwerpen. "In Moskou zien de militaire planners ook hoe het zit, hè? 'Deze haven is beveiligd en die ook. Oh, kijk, daar is er één hele grote, zónder luchtafweer'", zegt hij tegen de krant Gazet van Antwerpen.
De voorman van de Nieuw-Vlaamse Alliantie, landelijk de grootste partij, vreest volgens de krant dat de oorlog in Oekraïne dichterbij zal komen en stelt dat zijn stad zich weerbaar moet opstellen. Hij zegt dat bijvoorbeeld Patriot-systemen neergezet kunnen worden. "Ik stelde dat een paar jaar geleden al voor, maar dat werd toen op hoongelach onthaald en ik werd bijna als zot verklaard. Wie lacht er nu nog?"
Als omliggende landen hun infrastructuur beter kunnen beschermen, kan dat volgens de politicus ook gevolgen hebben voor het vestigingsklimaat. "Waarom zouden bedrijven nog blijven investeren in de Antwerpse haven als hun vestigingen niet worden verdedigd, zoals dat in pakweg Rotterdam en Hamburg wel het geval is?", zegt hij in de krant.
Volgens de burgemeester vormen niet alleen luchtaanvallen een risico. Hij noemt de mogelijkheid dat door sabotage een schip tot zinken kan worden gebracht op de Schelde of dat een drone naar kerncentrale Doel wordt gestuurd. "De mogelijkheden voor slechteriken zijn eindeloos. We moeten onszelf kunnen verdedigen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
5 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
6 uur geleden