Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Parijs presidentskandidaat Socialistische Partij

Burgemeester Parijs presidentskandidaat Socialistische Partij

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, is door de Socialistische Partij gekozen als kandidaat voor de Franse presidentsverkiezingen. Donderdag stemde een ruime meerderheid van de partij voor haar kandidaatschap, ze ging daarmee voorbij aan voormalig minister van Landbouw Stephane Le Foll.

De 62-jarige Hidalgo werd in 2014 de eerste vrouwelijke burgemeester van de Franse hoofdstad, waar ze vooral veel lof heeft geoogst voor het terugdringen van de auto ten faveure van de fiets en het openbaar vervoer. Ze zou bij een verkiezingswinst in 2022 ook de eerste vrouwelijke president van het land worden.

Volgens peilingen in april zou ze bij de presidentsverkiezingen op 8 procent van de stemmen kunnen rekenen. Haar grote rivalen, president Emmanuel Macron en de rechtse leider Marine Le Pen, stonden destijds op respectievelijk 20 en 24 procent.

Meer uit Buitenland

Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

9 minuten geleden
Europese Commissie: EU heeft Polen nodig voor veiligheid Europa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.

24 minuten geleden
Hegseth: opperste leider Iran vermoedelijk verminkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.

30 minuten geleden
Cuba bevestigt in overleg te zijn met VS over mogelijke deal

HAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Brussel peinst niet over verzachting EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.

1 uur geleden
Franse militair kwam om het leven door Iraanse drone

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.

1 uur geleden
Bolsonaro opnieuw opgenomen in ziekenhuis

SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.

1 uur geleden