Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

DEN DOLDER (ANP) - De burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, overweegt maatregelen in Den Dolder na de steekpartij die vorige week een 76-jarige vrouw het leven kostte. Dat zei Langenacker vrijdagavond bij een tweede bewonersbijeenkomst, waar honderden mensen naartoe waren gekomen. Onduidelijk is nog aan wat voor maatregelen de burgemeester denkt.

De steekpartij heeft in de Utrechtse plaats voor grote ongerustheid gezorgd. De verdachte van de steekpartij was opgenomen in een kliniek in de plaats. Hij verbleef op hetzelfde terrein als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde. Met de bewonersbijeenkomst hoopten de gemeente, politie, en de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor bewoners gerust te stellen.

Volgens RTV Utrecht zijn de zorgen niet weggenomen. "Waardeloos dit", liet een bewoner aan de omroep weten. "Het vertrouwen is weg", schrijft ook de gemeente zelf in een verslag van de avond. "Mensen hebben een groot gevoel van onveiligheid en zijn teleurgesteld dat van de afspraken die gemaakt zijn naar aanleiding van de moord op Anne Faber zeven jaar geleden, zoals de inzet van buurtcoaches, niets meer over is."

Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. Hij was op het moment van het incident geoorloofd buiten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoekt het incident.

Bewoners van Den Dolder zouden graag meer wijkagenten en camera's in de plaats zien. Langenacker gaat deze opties "serieus onderzoeken" en zegt ook dat ze "de minister aan zijn woord wil houden dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is nog op zoek naar een nieuwe plek.

Meer uit Binnenland

Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

1 uur geleden
Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

8 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

11 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

12 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

12 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

13 uur geleden