Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder
DEN DOLDER (ANP) - De burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, overweegt maatregelen in Den Dolder na de steekpartij die vorige week een 76-jarige vrouw het leven kostte. Dat zei Langenacker vrijdagavond bij een tweede bewonersbijeenkomst, waar honderden mensen naartoe waren gekomen. Onduidelijk is nog aan wat voor maatregelen de burgemeester denkt.
De steekpartij heeft in de Utrechtse plaats voor grote ongerustheid gezorgd. De verdachte van de steekpartij was opgenomen in een kliniek in de plaats. Hij verbleef op hetzelfde terrein als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde. Met de bewonersbijeenkomst hoopten de gemeente, politie, en de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor bewoners gerust te stellen.
Volgens RTV Utrecht zijn de zorgen niet weggenomen. "Waardeloos dit", liet een bewoner aan de omroep weten. "Het vertrouwen is weg", schrijft ook de gemeente zelf in een verslag van de avond. "Mensen hebben een groot gevoel van onveiligheid en zijn teleurgesteld dat van de afspraken die gemaakt zijn naar aanleiding van de moord op Anne Faber zeven jaar geleden, zoals de inzet van buurtcoaches, niets meer over is."
Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. Hij was op het moment van het incident geoorloofd buiten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoekt het incident.
Bewoners van Den Dolder zouden graag meer wijkagenten en camera's in de plaats zien. Langenacker gaat deze opties "serieus onderzoeken" en zegt ook dat ze "de minister aan zijn woord wil houden dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is nog op zoek naar een nieuwe plek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden middelbare scholieren krijgen de komende week les over online seksualiteit en over sexting, waarbij jongeren seksueel getinte foto's en berichten naar elkaar sturen. De jaarlijkse Week van de Liefde gaat ook over de invloed van sociale media op het zelfbeeld van jongeren. Zeker 350 middelbare scholen doen mee. Volgens organisator Soa Aids Nederland is dat een record.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
1 dag geleden