Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

DEN DOLDER (ANP) - De burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, overweegt maatregelen in Den Dolder na de steekpartij die vorige week een 76-jarige vrouw het leven kostte. Dat zei Langenacker vrijdagavond bij een tweede bewonersbijeenkomst, waar honderden mensen naartoe waren gekomen. Onduidelijk is nog aan wat voor maatregelen de burgemeester denkt.

De steekpartij heeft in de Utrechtse plaats voor grote ongerustheid gezorgd. De verdachte van de steekpartij was opgenomen in een kliniek in de plaats. Hij verbleef op hetzelfde terrein als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde. Met de bewonersbijeenkomst hoopten de gemeente, politie, en de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor bewoners gerust te stellen.

Volgens RTV Utrecht zijn de zorgen niet weggenomen. "Waardeloos dit", liet een bewoner aan de omroep weten. "Het vertrouwen is weg", schrijft ook de gemeente zelf in een verslag van de avond. "Mensen hebben een groot gevoel van onveiligheid en zijn teleurgesteld dat van de afspraken die gemaakt zijn naar aanleiding van de moord op Anne Faber zeven jaar geleden, zoals de inzet van buurtcoaches, niets meer over is."

Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. Hij was op het moment van het incident geoorloofd buiten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoekt het incident.

Bewoners van Den Dolder zouden graag meer wijkagenten en camera's in de plaats zien. Langenacker gaat deze opties "serieus onderzoeken" en zegt ook dat ze "de minister aan zijn woord wil houden dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is nog op zoek naar een nieuwe plek.

Meer uit Binnenland

Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

5 minuten geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

7 minuten geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

52 minuten geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

5 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

12 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

13 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

13 uur geleden