Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

Burgemeester overweegt maatregelen na steekpartij Den Dolder

DEN DOLDER (ANP) - De burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, overweegt maatregelen in Den Dolder na de steekpartij die vorige week een 76-jarige vrouw het leven kostte. Dat zei Langenacker vrijdagavond bij een tweede bewonersbijeenkomst, waar honderden mensen naartoe waren gekomen. Onduidelijk is nog aan wat voor maatregelen de burgemeester denkt.

De steekpartij heeft in de Utrechtse plaats voor grote ongerustheid gezorgd. De verdachte van de steekpartij was opgenomen in een kliniek in de plaats. Hij verbleef op hetzelfde terrein als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde. Met de bewonersbijeenkomst hoopten de gemeente, politie, en de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor bewoners gerust te stellen.

Volgens RTV Utrecht zijn de zorgen niet weggenomen. "Waardeloos dit", liet een bewoner aan de omroep weten. "Het vertrouwen is weg", schrijft ook de gemeente zelf in een verslag van de avond. "Mensen hebben een groot gevoel van onveiligheid en zijn teleurgesteld dat van de afspraken die gemaakt zijn naar aanleiding van de moord op Anne Faber zeven jaar geleden, zoals de inzet van buurtcoaches, niets meer over is."

Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. Hij was op het moment van het incident geoorloofd buiten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoekt het incident.

Bewoners van Den Dolder zouden graag meer wijkagenten en camera's in de plaats zien. Langenacker gaat deze opties "serieus onderzoeken" en zegt ook dat ze "de minister aan zijn woord wil houden dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is nog op zoek naar een nieuwe plek.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

1 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

3 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

5 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

5 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

5 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

6 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

6 uur geleden