Burgemeester: ongelooflijk dat een kerk zoiets moet meemaken
KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - "Een laffe daad. Dit is echt verschrikkelijk. Het is ongelooflijk dat een kerk zoiets moet meemaken." Dat zei burgemeester Martijn Vroom van Krimpen aan den IJssel tegen RTV Rijnmond, in reactie op vuurwerk dat dinsdagochtend is afgestoken bij de Mieraskerk in zijn gemeente.
De burgemeester noemt het verbijsterend dat moet worden opgeroepen geen explosieven bij een kerk te plaatsen. Vroom zei ook dat binnen de kerk grote verslagenheid heerst. "Dit raakt veel meer mensen dan een gebouw."
In een verklaring op de website van de gemeente vraagt de burgemeester anderen niet te veroordelen en in gesprek met elkaar te blijven. "Je kan het niet eens zijn met elkaar, maar geweld is nooit een oplossing." Hij zei dat het een gezamenlijke verantwoordelijkheid is om de rust terug te brengen in de gemeenschap.
Zondag werd een verslaggever van RTV Rijnmond geschopt en geslagen toen hij bij de kerk was waar honderden mensen naar de kerkdienst kwamen. Ze negeerden daarmee de strenge coronamaatregelen van het kabinet en een oproep van het gemeentebestuur om niet naar de kerk te komen maar de eredienst online te volgen.
Voor het geweld tegen de journalist is een 43-jarige man uit Krimpen aan den IJssel aangehouden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen raakt verslaafd aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
5 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
13 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
13 uur geleden