Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester: ongelooflijk dat een kerk zoiets moet meemaken

Burgemeester: ongelooflijk dat een kerk zoiets moet meemaken

KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - "Een laffe daad. Dit is echt verschrikkelijk. Het is ongelooflijk dat een kerk zoiets moet meemaken." Dat zei burgemeester Martijn Vroom van Krimpen aan den IJssel tegen RTV Rijnmond, in reactie op vuurwerk dat dinsdagochtend is afgestoken bij de Mieraskerk in zijn gemeente.

De burgemeester noemt het verbijsterend dat moet worden opgeroepen geen explosieven bij een kerk te plaatsen. Vroom zei ook dat binnen de kerk grote verslagenheid heerst. "Dit raakt veel meer mensen dan een gebouw."

In een verklaring op de website van de gemeente vraagt de burgemeester anderen niet te veroordelen en in gesprek met elkaar te blijven. "Je kan het niet eens zijn met elkaar, maar geweld is nooit een oplossing." Hij zei dat het een gezamenlijke verantwoordelijkheid is om de rust terug te brengen in de gemeenschap.

Zondag werd een verslaggever van RTV Rijnmond geschopt en geslagen toen hij bij de kerk was waar honderden mensen naar de kerkdienst kwamen. Ze negeerden daarmee de strenge coronamaatregelen van het kabinet en een oproep van het gemeentebestuur om niet naar de kerk te komen maar de eredienst online te volgen.

Voor het geweld tegen de journalist is een 43-jarige man uit Krimpen aan den IJssel aangehouden.

Meer uit Binnenland

Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

23 minuten geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

44 minuten geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

45 minuten geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

2 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

5 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

5 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

18 uur geleden