Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Oisterwijk: voorval op school heeft veel impact

Burgemeester Oisterwijk: voorval op school heeft veel impact

OISTERWIJK (ANP) - De gebeurtenissen van dinsdag bij een basisschool in Oisterwijk hebben veel impact op de leerlingen en ouders van de kinderen. Dat zegt burgemeester Hans Janssen van de Brabantse gemeente in een reactie op het incident in de school, waar een verwarde man binnendrong die zich agressief gedroeg. "Ook omwonenden zijn bang en boos, net als onze inwoners. Begrijpelijk en terecht", aldus Janssen in een schriftelijke verklaring.

De man werd iets na het middaguur aangehouden, een paar uur nadat hij de school was binnengegaan en dreigende taal had geuit. Aanvankelijk bestonden er zorgen dat hij ook een explosief had achtergelaten in het schoolgebouw, maar er zijn volgens de politie geen verdachte voorwerpen gevonden. De school werd ontruimd. Meerdere andere scholen in de regio hielden uit voorzorg hun deuren op slot en lieten leerlingen niet naar buiten gaan.

Inmiddels zijn alle docenten en leerlingen van de getroffen basisschool veilig, zegt Janssen, die hen dinsdagochtend heeft gesproken. De burgemeester zegt dat de gemeente er alles aan doet om hen te ondersteunen en te begeleiden.

Meer uit Binnenland

Waterschappen vangen 85.000 muskusratten, fors meer dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.

27 minuten geleden
Vanaf dinsdagavond code geel in noorden van het land om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.

3 uur geleden
Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

14 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

17 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

17 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

19 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

20 uur geleden