Burgemeester Oisterwijk: voorval op school heeft veel impact
OISTERWIJK (ANP) - De gebeurtenissen van dinsdag bij een basisschool in Oisterwijk hebben veel impact op de leerlingen en ouders van de kinderen. Dat zegt burgemeester Hans Janssen van de Brabantse gemeente in een reactie op het incident in de school, waar een verwarde man binnendrong die zich agressief gedroeg. "Ook omwonenden zijn bang en boos, net als onze inwoners. Begrijpelijk en terecht", aldus Janssen in een schriftelijke verklaring.
De man werd iets na het middaguur aangehouden, een paar uur nadat hij de school was binnengegaan en dreigende taal had geuit. Aanvankelijk bestonden er zorgen dat hij ook een explosief had achtergelaten in het schoolgebouw, maar er zijn volgens de politie geen verdachte voorwerpen gevonden. De school werd ontruimd. Meerdere andere scholen in de regio hielden uit voorzorg hun deuren op slot en lieten leerlingen niet naar buiten gaan.
Inmiddels zijn alle docenten en leerlingen van de getroffen basisschool veilig, zegt Janssen, die hen dinsdagochtend heeft gesproken. De burgemeester zegt dat de gemeente er alles aan doet om hen te ondersteunen en te begeleiden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen is het "unieke Europese verhaal" van Volt "verwaterd", stelt medeoprichter en Europarlementariër Reinier van Lanschot bij het congres van de partij in Utrecht. De paneuropese partij zakte van twee zetels naar één en dat "dwingt tot zelfreflectie".
7 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.
3 uur geledenZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
15 uur geleden