Burgemeester Oisterwijk: voorval op school heeft veel impact
OISTERWIJK (ANP) - De gebeurtenissen van dinsdag bij een basisschool in Oisterwijk hebben veel impact op de leerlingen en ouders van de kinderen. Dat zegt burgemeester Hans Janssen van de Brabantse gemeente in een reactie op het incident in de school, waar een verwarde man binnendrong die zich agressief gedroeg. "Ook omwonenden zijn bang en boos, net als onze inwoners. Begrijpelijk en terecht", aldus Janssen in een schriftelijke verklaring.
De man werd iets na het middaguur aangehouden, een paar uur nadat hij de school was binnengegaan en dreigende taal had geuit. Aanvankelijk bestonden er zorgen dat hij ook een explosief had achtergelaten in het schoolgebouw, maar er zijn volgens de politie geen verdachte voorwerpen gevonden. De school werd ontruimd. Meerdere andere scholen in de regio hielden uit voorzorg hun deuren op slot en lieten leerlingen niet naar buiten gaan.
Inmiddels zijn alle docenten en leerlingen van de getroffen basisschool veilig, zegt Janssen, die hen dinsdagochtend heeft gesproken. De burgemeester zegt dat de gemeente er alles aan doet om hen te ondersteunen en te begeleiden.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakte mensen hebben koning Willem-Alexander vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
51 minuten geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De advocaten van Mohamed en Muhanad Al N., broers van de vorig jaar mei vermoorde Ryan Al Najjar (18), hebben maandag de rechtbank in Lelystad om vrijspraak gevraagd. Er is volgens de raadslieden geen sluitend bewijs voor de stelling dat het tweetal, 23 en 25 jaar oud, betrokken is geweest bij het om het leven brengen van de jonge vrouw. Alleen vader Khaled Al N. is, zoals hij zelf ook zegt, schuldig aan het misdrijf.
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
5 uur geleden