Burgemeester Nijmegen wil onderzoek naar instorten tribune
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen wil snel weten hoe het kon gebeuren dat zondag in de wedstrijd tussen NEC en Vitesse het onderste deel van het vak met supporters van de bezoekende club naar beneden stortte. "Ik ben erg geschrokken van wat er gebeurd is", aldus Bruls, die het duel met zijn Arnhemse collega Ahmed Marcouch in het stadion bezocht. "Gelukkig is er voor zover nu bekend niemand gewond geraakt. Ik wil dat zo spoedig mogelijk onderzocht wordt wat hier gebeurd is."
Het ging mis toen supporters van Vitesse na het behalen van de overwinning in de beladen derby (0-1) op en neer sprongen op de tribune. Zij deden dat terwijl de spelers van hun club op het veld met ze mee aan het springen waren. Het ging om het onderste deel van de tribune (een rij of zes, zeven) voor uitsupporters. Bovenin bleef de tribune wel intact.
Een van de Vitesse-supporters die in het uitvak aanwezig was, zegt tegen Omroep Gelderland dat alle fans het uitvak zelf konden verlaten. "Iedereen zit nu weer in de bus, gelukkig zonder verwondingen. Maar het was wel schrikken", aldus supporter Danny. "De sfeer is er niet minder om. Iedereen zit weer veilig op de terugweg naar huis. We hebben gewonnen en dat is het belangrijkste."
Onrustig
Wilco van Schaik, algemeen directeur van NEC, zei tegen ESPN: "Hier schrik ik wel van, jeetjemina."
Buiten het Goffertstadion is het zondag onrustig na afloop. Veel teleurgestelde NEC-aanhangers zoeken de confrontatie met de politie, aldus een woordvoerder van de politie. Er is een politiebusje vernield en de politie voert charges uit. Supporters gooien met stenen en stokken naar de politie. Er zijn mensen gearresteerd, maar het is nog niet bekend hoeveel aanhoudingen zijn verricht.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
5 uur geleden