Burgemeester New York waarschuwt relschoppers bij aanklacht Trump
NEW YORK (ANP/AFP) - De burgemeester van New York waarschuwt dat iedereen gearresteerd wordt, die gewelddadig protesteert tijdens de historische aanklacht tegen de Amerikaanse ex-president Donald Trump. Burgemeester Eric Adams riep iedereen op zich te beheersen tijdens de voorgeleiding.
De burgemeester kwam met zijn waarschuwing een dag voordat Trump voor een rechtbank in New York moet verschijnen omdat hij een pornoster geld zou hebben betaald om een affaire met hem te verzwijgen. De oud-president spreekt over een politieke vervolging. Aanhangers reageerden woedend.
"Hoewel er misschien wat oproerkraaiers zijn die erover nadenken om morgen naar onze stad te komen, is onze boodschap duidelijk en eenvoudig: beheers jezelf", aldus de burgemeester. "Je wordt gearresteerd en ter verantwoording geroepen, wie je ook bent."
Trump is inmiddels vertrokken uit zijn residentie in Florida om naar New York te gaan.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
4 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
11 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
14 uur geleden