Burgemeester New York vraagt bewoners water te besparen om droogte
NEW YORK (ANP) - De burgemeester van de stad New York heeft inwoners om hulp gevraagd nu de metropool te maken heeft met flinke droogte. Eric Adams verzocht zijn stadgenoten op hun watergebruik te letten, bijvoorbeeld door de kraan niet te laten lopen als zij hun tanden poetsen, korter te douchen en hun tuinsproeiers niet te vaak aan te zetten.
New York beleeft een historisch droog najaar. In de maand oktober werd er 29 dagen lang geen noemenswaardige neerslag geregistreerd, wat volgens nieuwszender CBS de een na langste droge periode in de stad was in die periode sinds de neerslag wordt bijgehouden. De langste periode zonder neerslag was in 1924 en duurde 36 dagen.
Adams gaf dit weekend een droogtewaarschuwing af, wat de eerste van vier stappen is in een noodplan voor droogte in de stad. Pas in de derde fase kunnen New Yorkers verplichte maatregelen opgelegd krijgen. Door de droogtewaarschuwing treden er ook bij verschillende gemeentediensten waterbesparende maatregelen in werking. De droogte treft ook gebieden buiten de stad; in tien andere regio's in de staat New York is sinds dit weekend ook een droogtewaarschuwing van kracht.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
17 minuten geledenKRETA (ANP) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
21 minuten geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
39 minuten geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
4 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
5 uur geleden