Burgemeester Napels wil voetbalstadion naar Maradona vernoemen
NAPELS (ANP) - De burgemeester van Napels heeft woensdag voorgesteld om het San Paolo-stadion om te dopen ter ere van de overleden Argentijnse topvoetballer Diego Maradona, die geldt als een clubicoon bij SSC Napoli. Maradona speelde er van 1984 tot 1991.
"Laten we het San Paolo-stadion vernoemen naar Diego Armando Maradona!!!", schreef burgemeester Luigi de Magistris op Twitter. Het stadion werd woensdag fel verlicht ter ere van de gewezen sterspeler terwijl de Napolitaanse tifosi buiten rouwden.
Maradona hielp Napoli tweemaal aan de landstitel, in 1987 en 1990, en werd zo een held in de Zuid-Italiaanse arbeidersstad. Fans gingen er woensdag massaal de straat op terwijl het nieuws van Maradona's overlijden verspreidde.
"Diego liet onze mensen dromen, hij verloste Napels met zijn genialiteit", schreef burgemeester De Magistris op Twitter. "Diego, Napolitaan en Argentijn, je gaf ons vreugde en geluk! Napels houdt van je!"
"Het kan een idee zijn", zei Aurelio de Laurentiis, de eigenaar en voorzitter van SSC Napoli in een radio-interview over de suggestie van de burgemeester. "Morgen wil ik beelden van zijn prestaties tonen in het stadion", aldus De Laurentiis.
Napoli ontvangt donderdag het Kroatische Rijeka voor een wedstrijd in de Europa League. Aan de wedstrijd zal één minuut stilte voorafgaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
21 minuten geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
5 uur geleden