Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Moskou wil maatregelen versoepelen

Burgemeester Moskou wil maatregelen versoepelen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Moskouse burgemeester Sergej Sobjanin wil de maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus in zijn stad geleidelijk gaan versoepelen. De situatie in de Russische hoofdstad met bijna 12 miljoen inwoners is volgens hem enigszins gestabiliseerd in de laatste weken. President Vladimir Poetin sprak woensdag zijn steun uit voor Sobjanins voornemens.

Sobjanin zegt dat industriële bedrijven hun activiteiten vanaf 12 mei weer mogen opstarten. Om de beperkingen in de dienstensector op te heffen, is het nog te vroeg. Dat zou volgens Sobjanin kunnen leiden tot een nieuwe besmettingsgolf. De burgemeester riep de Moskovieten op om voorlopig zoveel nog mogelijk binnen te blijven.

Moskou geldt als de voornaamste infectiehaard in Rusland. Woensdag steeg het totale aantal vastgestelde besmettingen in Rusland naar 165.929. Al vier dagen op rij ligt het gemelde aantal nieuwe besmettingen boven de tienduizend. De Russische autoriteiten meldden tot en met woensdag 1537 doden.

Moskou is tevens het kloppend hart van de Russische economie. Die heeft een zware klap gekregen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus en de daaropvolgende maatregelen. Minister van Economische Ontwikkeling Maxim Resjetnikov meldde woensdag dat de economische activiteit in Rusland 33 procent lager ligt dan voor de virusuitbraak.

Meer uit Buitenland

Californië aangeklaagd om deelname transgenders aan schoolsporten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft Californië aangeklaagd omdat trans personen in die staat mogen meedoen aan sportwedstrijden op scholen. President Donald Trump wil dat trans personen worden geweerd van sporten voor meisjes, maar Californië weigert dat beleid uit te voeren.

8 minuten geleden
'Substantiële' extra Duitse steun voor luchtverdediging Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.

15 minuten geleden
Doden en vermisten na zinken vrachtschip bij Jemen

ATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.

57 minuten geleden
NAVO ruilt luchtvloot nog niet in voor drones, zegt generaal

BERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.

59 minuten geleden
Verdachte aanval trein Duitsland naar psychiatrische kliniek

HAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.

1 uur geleden
Oekraïne arresteert twee Chinezen op verdenking van spionage

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.

1 uur geleden
Litouwen en Finland maken zich op voor productie landmijnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.

1 uur geleden