Burgemeester Moskou wil maatregelen versoepelen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Moskouse burgemeester Sergej Sobjanin wil de maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus in zijn stad geleidelijk gaan versoepelen. De situatie in de Russische hoofdstad met bijna 12 miljoen inwoners is volgens hem enigszins gestabiliseerd in de laatste weken. President Vladimir Poetin sprak woensdag zijn steun uit voor Sobjanins voornemens.
Sobjanin zegt dat industriële bedrijven hun activiteiten vanaf 12 mei weer mogen opstarten. Om de beperkingen in de dienstensector op te heffen, is het nog te vroeg. Dat zou volgens Sobjanin kunnen leiden tot een nieuwe besmettingsgolf. De burgemeester riep de Moskovieten op om voorlopig zoveel nog mogelijk binnen te blijven.
Moskou geldt als de voornaamste infectiehaard in Rusland. Woensdag steeg het totale aantal vastgestelde besmettingen in Rusland naar 165.929. Al vier dagen op rij ligt het gemelde aantal nieuwe besmettingen boven de tienduizend. De Russische autoriteiten meldden tot en met woensdag 1537 doden.
Moskou is tevens het kloppend hart van de Russische economie. Die heeft een zware klap gekregen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus en de daaropvolgende maatregelen. Minister van Economische Ontwikkeling Maxim Resjetnikov meldde woensdag dat de economische activiteit in Rusland 33 procent lager ligt dan voor de virusuitbraak.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
56 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
5 uur geleden