Burgemeester Moskou kondigt nieuwe coronamaatregelen aan
MOSKOU (ANP/RTR) - De burgemeester van Moskou roept bedrijven op hun werknemers vanaf maandag weer zoveel mogelijk thuis te laten werken. Het aantal coronabesmettingen in Rusland breekt de afgelopen tijd nieuwe records.
Burgemeester Sergei Sobjanin van de hoofdstad adviseert verder iedereen met chronische gezondheidsproblemen en mensen ouder dan 65 jaar om zoveel mogelijk thuis te blijven.
Rusland is met ruim 1,1 miljoen besmettingen een van de landen met het hoogste aantal coronabesmettingen wereldwijd. De afgelopen 24 uur werden er 7212 nieuwe infecties bijgeteld, het hoogste aantal sinds 23 juni. Het laatste etmaal zijn er volgens nationale cijfers 108 mensen gestorven aan de gevolgen van het virus. De grootste concentratie van nieuwe besmettingen is in en om Moskou.
Recordaantallen
Vrijdag meldden ook Polen en Slowakije recordaantallen besmettingen. In Polen kwamen er 1587 nieuwe gevallen bij, het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie. Slowakije zag het aantal besmettingen de afgelopen 24 uur oplopen met 419 gevallen, de derde dag op rij dat het recordaantal wordt gebroken. In Tsjechië werden 2913 nieuwe gevallen gemeld, het op één na hoogste getal sinds het begin van de pandemie.
De Wereldgezondheidsorganisatie sloeg vorige week alarm over de snelheid waarmee het coronavirus in Europa om zich heen grijpt. De nieuwe besmettingen die in september zijn gemeld, zouden volgens regionaal directeur Hans Kluge een "wake-upcall" moeten zijn.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
5 uur geleden