Burgemeester Moskou kondigt nieuwe coronamaatregelen aan
MOSKOU (ANP/RTR) - De burgemeester van Moskou roept bedrijven op hun werknemers vanaf maandag weer zoveel mogelijk thuis te laten werken. Het aantal coronabesmettingen in Rusland breekt de afgelopen tijd nieuwe records.
Burgemeester Sergei Sobjanin van de hoofdstad adviseert verder iedereen met chronische gezondheidsproblemen en mensen ouder dan 65 jaar om zoveel mogelijk thuis te blijven.
Rusland is met ruim 1,1 miljoen besmettingen een van de landen met het hoogste aantal coronabesmettingen wereldwijd. De afgelopen 24 uur werden er 7212 nieuwe infecties bijgeteld, het hoogste aantal sinds 23 juni. Het laatste etmaal zijn er volgens nationale cijfers 108 mensen gestorven aan de gevolgen van het virus. De grootste concentratie van nieuwe besmettingen is in en om Moskou.
Recordaantallen
Vrijdag meldden ook Polen en Slowakije recordaantallen besmettingen. In Polen kwamen er 1587 nieuwe gevallen bij, het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie. Slowakije zag het aantal besmettingen de afgelopen 24 uur oplopen met 419 gevallen, de derde dag op rij dat het recordaantal wordt gebroken. In Tsjechië werden 2913 nieuwe gevallen gemeld, het op één na hoogste getal sinds het begin van de pandemie.
De Wereldgezondheidsorganisatie sloeg vorige week alarm over de snelheid waarmee het coronavirus in Europa om zich heen grijpt. De nieuwe besmettingen die in september zijn gemeld, zouden volgens regionaal directeur Hans Kluge een "wake-upcall" moeten zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
22 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
39 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geleden