Burgemeester Marcouch rekent op mooie voetbalavond in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem hoopt dat het bekijken van de EK-wedstrijd Nederland-Turkije zaterdagavond in zijn stad zonder problemen zal verlopen. In een post op zijn sociale media schetst hij welke maatregelen mensen riskeren bij wangedrag.
"De feestregels gaan vooral over de verkeersveiligheid", aldus Marcouch. "De handhavers en politie zijn zo aardig hun gezins- en vriendenleven vanavond opzij te zetten voor de veiligheid. Zij noteren de kentekens van wie a) de verkeersregels roekeloos overtreedt (al snel over de 500 euro) b) overdreven hinderlijk geluid produceert met uitlaat (280 euro) en claxon (160 euro) en c) illegaal vuurwerk afsteekt (minimaal 100 euro en een aantekening in het strafblad)."
Maar Marcouch gaat ervan uit dat zijn inwoners "het bonnenboekje leeg" zullen houden. De laatste wedstrijden bewijzen dat dat kan, zegt hij, er was wel wat overlast maar die was tijdelijk en werd "welgemoed" geïncasseerd. "Alle reden om uit te kijken naar een mooie avond!", schrijft de burgemeester.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
5 uur geleden