Burgemeester Marcouch rekent op mooie voetbalavond in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem hoopt dat het bekijken van de EK-wedstrijd Nederland-Turkije zaterdagavond in zijn stad zonder problemen zal verlopen. In een post op zijn sociale media schetst hij welke maatregelen mensen riskeren bij wangedrag.
"De feestregels gaan vooral over de verkeersveiligheid", aldus Marcouch. "De handhavers en politie zijn zo aardig hun gezins- en vriendenleven vanavond opzij te zetten voor de veiligheid. Zij noteren de kentekens van wie a) de verkeersregels roekeloos overtreedt (al snel over de 500 euro) b) overdreven hinderlijk geluid produceert met uitlaat (280 euro) en claxon (160 euro) en c) illegaal vuurwerk afsteekt (minimaal 100 euro en een aantekening in het strafblad)."
Maar Marcouch gaat ervan uit dat zijn inwoners "het bonnenboekje leeg" zullen houden. De laatste wedstrijden bewijzen dat dat kan, zegt hij, er was wel wat overlast maar die was tijdelijk en werd "welgemoed" geïncasseerd. "Alle reden om uit te kijken naar een mooie avond!", schrijft de burgemeester.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
6 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
9 uur geleden