Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Londen verdedigt uitbreiding milieuzone na kritiek

Burgemeester Londen verdedigt uitbreiding milieuzone na kritiek

LONDEN (ANP) - Burgemeester Sadiq Khan van Londen heeft de forse uitbreiding van de milieuzone in de Britse hoofdstad verdedigd na aanhoudende kritiek van mensen die in en rond het gebied wonen. Schone lucht is "een recht en geen privilege", zei hij tegen Britse media.

De zone gold eerst alleen voor de meest centrale stadsdelen, maar is dinsdag uitgebreid naar vrijwel heel Londen. Bestuurders van de meest vervuilende auto's moeten per dag een toeslag van 12,50 pond (circa 14,60 euro) betalen. Khan spreekt van een "moeilijke maar cruciale beslissing", omdat de luchtvervuiling in Londen jaarlijks duizenden sterfgevallen en ziektes veroorzaakt.

Het aantal inwoners in de zogeheten ultralage-emissiezone stijgt door de uitbreiding van 4 naar 9 miljoen. Critici stellen dat de kosten van het dagelijks leven al genoeg zijn gestegen en dat met de maatregel vooral geld wordt binnengehaald. Zij benadrukken dat niet iedereen een schonere auto kan kopen. Ook zeggen zij dat het openbaar vervoer niet in heel Londen goed geregeld is en dus niet altijd een alternatief is.

Sloopregeling

Volgens de burgemeester voldoet 90 procent van de auto's in het nieuwe gedeelte van de milieuzone al aan de eisen. Hij heeft een sloopregeling opgezet om de andere autobezitters tegemoet te komen. Dit miljoenenfonds keert vergoedingen tot 10.000 pond uit. Voor een gewone personenauto is de compensatie maximaal 2000 pond.

Vijf lokale besturen, geleid door de Conservatieve Partij, hadden geprobeerd de uitbreiding via de rechter tegen te houden, maar die bepaalde dat de burgemeester met zijn controversiële plannen kon doorgaan. Khan zou naar verluidt ook binnen zijn eigen partij Labour kritiek hebben gehad op zijn plannen na een lokale verkiezingsnederlaag voor de partij, ook van leider Keir Starmer.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

37 minuten geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

58 minuten geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

1 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

5 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

7 uur geleden