Burgemeester Liverpool fel gekant tegen hervatting competitie
LIVERPOOL (ANP) - Burgemeester Joe Anderson van de stad Liverpool ziet een hervatting van de Premier League totaal niet zitten in de huidige coronacrisis. "Daar moeten we niet aan beginnen. Het dient in deze tijden eerst om gezondheid, veiligheid en het leven van mensen te gaan. Ik denk dat voetbal op de tweede plaats moet komen als we een keuze moeten maken. Het beste daarom is om het seizoen nu af te sluiten. Liverpool verdient dan de titel. Ze hebben de competitie duidelijk gewonnen", betoogde hij bij de BBC.
Volgens Anderson is het spelen van wedstrijden op neutrale locaties zonder publiek geen optie. "Ik vrees dat er dan toch nog heel veel mensen naar Anfield komen om gezamenlijk een feestje te vieren. Ik deel de zorgen in deze kwestie met de politie. Het zal heel moeilijk worden om de mensen rond het stadion op veilige afstand van elkaar te houden. Dat zou lachwekkend zijn."
Liverpool leidt met een marge van 25 punten en nog negen wedstrijden te spelen. De Engelse club heeft nog maar twee overwinningen nodig voor de eerste landstitel in dertig jaar.
Teleurstelling
Liverpool reageerde teleurgesteld op de stellingname van de burgemeester. Volgens de clubleiding zijn er geen bewijzen voor de uitlatingen van Anderson. Onlangs hebben beide partijen nog gesproken over de mogelijkheid van duels achter gesloten deuren, gaf de koploper van de Premier League te kennen. Ook heeft de club van diverse supportersorganisaties van de 'Reds' de toezegging gekregen dat de fans zich rond wedstrijden aan de regels zullen houden wat betreft onder meer de onderlinge afstand die in acht moet worden genomen.
De twintig clubs uit de Premier League bespreken vrijdag via een videoverbinding een mogelijke hervatting van het seizoen, dat op 13 maart vanwege de uitbraak van het coronavirus stilviel. Volgens Britse media mikken de clubs op een herstart voor medio juni, mits de regering en de gezondheidsexperts daarmee instemmen. Met het uitspelen van de Premier League zijn grote financiële belangen gemoeid.
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
14 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
18 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 dag geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
1 dag geleden