Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Liverpool fel gekant tegen hervatting competitie

Burgemeester Liverpool fel gekant tegen hervatting competitie

LIVERPOOL (ANP) - Burgemeester Joe Anderson van de stad Liverpool ziet een hervatting van de Premier League totaal niet zitten in de huidige coronacrisis. "Daar moeten we niet aan beginnen. Het dient in deze tijden eerst om gezondheid, veiligheid en het leven van mensen te gaan. Ik denk dat voetbal op de tweede plaats moet komen als we een keuze moeten maken. Het beste daarom is om het seizoen nu af te sluiten. Liverpool verdient dan de titel. Ze hebben de competitie duidelijk gewonnen", betoogde hij bij de BBC.

Volgens Anderson is het spelen van wedstrijden op neutrale locaties zonder publiek geen optie. "Ik vrees dat er dan toch nog heel veel mensen naar Anfield komen om gezamenlijk een feestje te vieren. Ik deel de zorgen in deze kwestie met de politie. Het zal heel moeilijk worden om de mensen rond het stadion op veilige afstand van elkaar te houden. Dat zou lachwekkend zijn."

Liverpool leidt met een marge van 25 punten en nog negen wedstrijden te spelen. De Engelse club heeft nog maar twee overwinningen nodig voor de eerste landstitel in dertig jaar.

Teleurstelling

Liverpool reageerde teleurgesteld op de stellingname van de burgemeester. Volgens de clubleiding zijn er geen bewijzen voor de uitlatingen van Anderson. Onlangs hebben beide partijen nog gesproken over de mogelijkheid van duels achter gesloten deuren, gaf de koploper van de Premier League te kennen. Ook heeft de club van diverse supportersorganisaties van de 'Reds' de toezegging gekregen dat de fans zich rond wedstrijden aan de regels zullen houden wat betreft onder meer de onderlinge afstand die in acht moet worden genomen.

De twintig clubs uit de Premier League bespreken vrijdag via een videoverbinding een mogelijke hervatting van het seizoen, dat op 13 maart vanwege de uitbraak van het coronavirus stilviel. Volgens Britse media mikken de clubs op een herstart voor medio juni, mits de regering en de gezondheidsexperts daarmee instemmen. Met het uitspelen van de Premier League zijn grote financiële belangen gemoeid.

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

5 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

5 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

11 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

12 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden