Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Liverpool fel gekant tegen hervatting competitie

Burgemeester Liverpool fel gekant tegen hervatting competitie

LIVERPOOL (ANP) - Burgemeester Joe Anderson van de stad Liverpool ziet een hervatting van de Premier League totaal niet zitten in de huidige coronacrisis. "Daar moeten we niet aan beginnen. Het dient in deze tijden eerst om gezondheid, veiligheid en het leven van mensen te gaan. Ik denk dat voetbal op de tweede plaats moet komen als we een keuze moeten maken. Het beste daarom is om het seizoen nu af te sluiten. Liverpool verdient dan de titel. Ze hebben de competitie duidelijk gewonnen", betoogde hij bij de BBC.

Volgens Anderson is het spelen van wedstrijden op neutrale locaties zonder publiek geen optie. "Ik vrees dat er dan toch nog heel veel mensen naar Anfield komen om gezamenlijk een feestje te vieren. Ik deel de zorgen in deze kwestie met de politie. Het zal heel moeilijk worden om de mensen rond het stadion op veilige afstand van elkaar te houden. Dat zou lachwekkend zijn."

Liverpool leidt met een marge van 25 punten en nog negen wedstrijden te spelen. De Engelse club heeft nog maar twee overwinningen nodig voor de eerste landstitel in dertig jaar.

Teleurstelling

Liverpool reageerde teleurgesteld op de stellingname van de burgemeester. Volgens de clubleiding zijn er geen bewijzen voor de uitlatingen van Anderson. Onlangs hebben beide partijen nog gesproken over de mogelijkheid van duels achter gesloten deuren, gaf de koploper van de Premier League te kennen. Ook heeft de club van diverse supportersorganisaties van de 'Reds' de toezegging gekregen dat de fans zich rond wedstrijden aan de regels zullen houden wat betreft onder meer de onderlinge afstand die in acht moet worden genomen.

De twintig clubs uit de Premier League bespreken vrijdag via een videoverbinding een mogelijke hervatting van het seizoen, dat op 13 maart vanwege de uitbraak van het coronavirus stilviel. Volgens Britse media mikken de clubs op een herstart voor medio juni, mits de regering en de gezondheidsexperts daarmee instemmen. Met het uitspelen van de Premier League zijn grote financiële belangen gemoeid.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

36 minuten geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

37 minuten geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

8 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

8 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

18 uur geleden