Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, berispt vanwege de slechte staat van de schuilkelders in de hoofdstad. Het is niet duidelijk of er verdere gevolgen zijn voor de oud-bokser. Vier lokale bestuurders hebben hun baan verloren.
Slechts 15 procent van de 4655 schuilkelders in Kyiv is geschikt voor mensen om in te schuilen en 44 procent is vrij toegankelijk, aldus onderzoek. President Volodymyr Zelensky liet alle schuilkelders in het land nakijken nadat drie mensen stierven omdat ze tijdens een Russische luchtaanval voor een gesloten schuilkelder stonden.
Zelensky noemde de resultaten van het onderzoek vrijdag "teleurstellend" en kondigde toen al personeelswijzigingen aan. De staat van schuilkelders zou in bijna heel Oekraïne tegenvallen, volgens de president met name in steden die over veel geld beschikken maar andere prioriteiten hebben. Onder meer Kyiv werd genoemd vanwege slecht onderhoud.
Oekraïense media berichtten vorige week dat Klitsjko mogelijk zou worden ontslagen als het hoofd van het militaire bestuur in Kyiv. Hij zou wel de burgemeester van de stad blijven, omdat hij die functie heeft verkregen middels verkiezingen. Klitsjko zei na de dood van de drie mensen enigszins verantwoordelijk te zijn, maar dat de schuld bij anderen lag.
Meer uit Buitenland
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
1 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
2 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
7 uur geleden