Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, berispt vanwege de slechte staat van de schuilkelders in de hoofdstad. Het is niet duidelijk of er verdere gevolgen zijn voor de oud-bokser. Vier lokale bestuurders hebben hun baan verloren.

Slechts 15 procent van de 4655 schuilkelders in Kyiv is geschikt voor mensen om in te schuilen en 44 procent is vrij toegankelijk, aldus onderzoek. President Volodymyr Zelensky liet alle schuilkelders in het land nakijken nadat drie mensen stierven omdat ze tijdens een Russische luchtaanval voor een gesloten schuilkelder stonden.

Zelensky noemde de resultaten van het onderzoek vrijdag "teleurstellend" en kondigde toen al personeelswijzigingen aan. De staat van schuilkelders zou in bijna heel Oekraïne tegenvallen, volgens de president met name in steden die over veel geld beschikken maar andere prioriteiten hebben. Onder meer Kyiv werd genoemd vanwege slecht onderhoud.

Oekraïense media berichtten vorige week dat Klitsjko mogelijk zou worden ontslagen als het hoofd van het militaire bestuur in Kyiv. Hij zou wel de burgemeester van de stad blijven, omdat hij die functie heeft verkregen middels verkiezingen. Klitsjko zei na de dood van de drie mensen enigszins verantwoordelijk te zijn, maar dat de schuld bij anderen lag.

Meer uit Buitenland

Spanning rond nipte verkiezingsuitslag in Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.

1 uur geleden
Eerste ronde gesprekken VS en Iran in Zwitserland afgerond

BÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.

2 uur geleden
Rechtse pro-Trump-kandidaat wint Colombiaanse verkiezingen

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia gewonnen. De uitslag van meer dan 99 procent van de stembussen is inmiddels binnen en de Trump-aanhanger gaat aan kop met 49,67 procent van de stemmen.

4 uur geleden
Diplomaat: delegatie Iran blijft in gesprek met VS in Zwitserland

LUZERN (ANP/AFP) - Iran voert in Zwitserland nog steeds gesprekken met de Verenigde Staten, met bemiddeling van Pakistan en Qatar. De gesprekken zijn gericht op het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei een diplomaat die op de hoogte is van de onderhandelingen zondagavond tegen persbureau AFP.

8 uur geleden
Ramiro Valdés, sleutelfiguur in Cubaanse revolutie, overleden

HAVANA (ANP/AFP) - Ramiro Valdés, een nauwe medewerker van de gebroeders Fidel en Raúl Castro, is op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bekendgemaakt. De Castro's waren toonaangevende figuren in de Cubaanse revolutie, die in 1959 eindigde met de afzetting van dictator Fulgencio Batista.

8 uur geleden
Iraanse media: Iran verlaat gesprekslocatie na dreigement Trump

LUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.

10 uur geleden
Hezbollah-leider verwerpt Israëlische veiligheidszone in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft het idee van een Israëlische veiligheidszone in Libanon verworpen. Eerder op zondag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn troepen in het zuiden van het land zouden blijven "zolang dat nodig is".

10 uur geleden