Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, berispt vanwege de slechte staat van de schuilkelders in de hoofdstad. Het is niet duidelijk of er verdere gevolgen zijn voor de oud-bokser. Vier lokale bestuurders hebben hun baan verloren.

Slechts 15 procent van de 4655 schuilkelders in Kyiv is geschikt voor mensen om in te schuilen en 44 procent is vrij toegankelijk, aldus onderzoek. President Volodymyr Zelensky liet alle schuilkelders in het land nakijken nadat drie mensen stierven omdat ze tijdens een Russische luchtaanval voor een gesloten schuilkelder stonden.

Zelensky noemde de resultaten van het onderzoek vrijdag "teleurstellend" en kondigde toen al personeelswijzigingen aan. De staat van schuilkelders zou in bijna heel Oekraïne tegenvallen, volgens de president met name in steden die over veel geld beschikken maar andere prioriteiten hebben. Onder meer Kyiv werd genoemd vanwege slecht onderhoud.

Oekraïense media berichtten vorige week dat Klitsjko mogelijk zou worden ontslagen als het hoofd van het militaire bestuur in Kyiv. Hij zou wel de burgemeester van de stad blijven, omdat hij die functie heeft verkregen middels verkiezingen. Klitsjko zei na de dood van de drie mensen enigszins verantwoordelijk te zijn, maar dat de schuld bij anderen lag.

Meer uit Buitenland

Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

23 minuten geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

50 minuten geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

1 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

3 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

4 uur geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

5 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

6 uur geleden