Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, berispt vanwege de slechte staat van de schuilkelders in de hoofdstad. Het is niet duidelijk of er verdere gevolgen zijn voor de oud-bokser. Vier lokale bestuurders hebben hun baan verloren.

Slechts 15 procent van de 4655 schuilkelders in Kyiv is geschikt voor mensen om in te schuilen en 44 procent is vrij toegankelijk, aldus onderzoek. President Volodymyr Zelensky liet alle schuilkelders in het land nakijken nadat drie mensen stierven omdat ze tijdens een Russische luchtaanval voor een gesloten schuilkelder stonden.

Zelensky noemde de resultaten van het onderzoek vrijdag "teleurstellend" en kondigde toen al personeelswijzigingen aan. De staat van schuilkelders zou in bijna heel Oekraïne tegenvallen, volgens de president met name in steden die over veel geld beschikken maar andere prioriteiten hebben. Onder meer Kyiv werd genoemd vanwege slecht onderhoud.

Oekraïense media berichtten vorige week dat Klitsjko mogelijk zou worden ontslagen als het hoofd van het militaire bestuur in Kyiv. Hij zou wel de burgemeester van de stad blijven, omdat hij die functie heeft verkregen middels verkiezingen. Klitsjko zei na de dood van de drie mensen enigszins verantwoordelijk te zijn, maar dat de schuld bij anderen lag.

Meer uit Buitenland

Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

37 minuten geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

38 minuten geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

2 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

2 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

3 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

3 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

4 uur geleden