Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

Burgemeester Kyiv berispt om slechte staat schuilkelders

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, berispt vanwege de slechte staat van de schuilkelders in de hoofdstad. Het is niet duidelijk of er verdere gevolgen zijn voor de oud-bokser. Vier lokale bestuurders hebben hun baan verloren.

Slechts 15 procent van de 4655 schuilkelders in Kyiv is geschikt voor mensen om in te schuilen en 44 procent is vrij toegankelijk, aldus onderzoek. President Volodymyr Zelensky liet alle schuilkelders in het land nakijken nadat drie mensen stierven omdat ze tijdens een Russische luchtaanval voor een gesloten schuilkelder stonden.

Zelensky noemde de resultaten van het onderzoek vrijdag "teleurstellend" en kondigde toen al personeelswijzigingen aan. De staat van schuilkelders zou in bijna heel Oekraïne tegenvallen, volgens de president met name in steden die over veel geld beschikken maar andere prioriteiten hebben. Onder meer Kyiv werd genoemd vanwege slecht onderhoud.

Oekraïense media berichtten vorige week dat Klitsjko mogelijk zou worden ontslagen als het hoofd van het militaire bestuur in Kyiv. Hij zou wel de burgemeester van de stad blijven, omdat hij die functie heeft verkregen middels verkiezingen. Klitsjko zei na de dood van de drie mensen enigszins verantwoordelijk te zijn, maar dat de schuld bij anderen lag.

Meer uit Buitenland

Waarnemers: stembusgang Armenië goed verlopen, ondanks inmenging

JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.

20 minuten geleden
Media: ook Israël stopt aanvallen na gesprek Netanyahu met Trump

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.

29 minuten geleden
Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

1 uur geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

1 uur geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

1 uur geleden
Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

1 uur geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

2 uur geleden