Burgemeester: kom niet bij berging metro kijken, kijk online mee
SPIJKENISSE (ANP) - De burgemeester van de gemeente Nissewaard waar Spijkenisse onder valt vraagt mensen niet in Spijkenisse zelf te komen kijken naar de berging van de metro die daar 10 meter boven de grond hangt. Hij wijst erop dat de actie ook online te volgen is. Foort van Oosten twittert: "Beste mensen, het zijn indrukwekkende beelden in #Spijkenisse#Nissewaard met de hangende #metro op de #walvisstaart. Maar, het wordt te druk en #Corona is ook in ons midden. U kunt de werkzaamheden live volgen via @RTV_Rijnmond. Gewoon vanuit huis."
Ook Rijnmond Veilig roept op "NIET" te komen kijken bij de berging van het metrostel. "In verband met corona willen we drukte voorkomen. Via verschillende livestreams krijg je een beter beeld van de werkzaamheden", zo stelt de dienst.
Meerdere experts begonnen dinsdagochtend met de bergingsactie van het metrostel dat door een stootblok is geschoten bij station de Akkers in Spijkenisse. In de ochtend is vastgesteld dat het metrostel de afgelopen nacht niet heeft bewogen. Met een hoogwerker is de onderkant van het metrostel bekeken. Er staan kranen klaar die vanaf het begin van de middag het metrostel in delen naar beneden zullen takelen. De verwachting is dat de hele operatie de hele dag zal duren.
Het ongeluk gebeurde in de nacht van zondag op maandag. Het metrostel belandde op een kunstwerk in de vorm van een grote staart van een walvis. Het hangt ongeveer 10 meter boven de grond en het overhangende deel weegt volgens vervoerbedrijf RET 22.000 kilo.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
53 minuten geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
22 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
23 uur geleden