Burgemeester: kom niet bij berging metro kijken, kijk online mee
SPIJKENISSE (ANP) - De burgemeester van de gemeente Nissewaard waar Spijkenisse onder valt vraagt mensen niet in Spijkenisse zelf te komen kijken naar de berging van de metro die daar 10 meter boven de grond hangt. Hij wijst erop dat de actie ook online te volgen is. Foort van Oosten twittert: "Beste mensen, het zijn indrukwekkende beelden in #Spijkenisse#Nissewaard met de hangende #metro op de #walvisstaart. Maar, het wordt te druk en #Corona is ook in ons midden. U kunt de werkzaamheden live volgen via @RTV_Rijnmond. Gewoon vanuit huis."
Ook Rijnmond Veilig roept op "NIET" te komen kijken bij de berging van het metrostel. "In verband met corona willen we drukte voorkomen. Via verschillende livestreams krijg je een beter beeld van de werkzaamheden", zo stelt de dienst.
Meerdere experts begonnen dinsdagochtend met de bergingsactie van het metrostel dat door een stootblok is geschoten bij station de Akkers in Spijkenisse. In de ochtend is vastgesteld dat het metrostel de afgelopen nacht niet heeft bewogen. Met een hoogwerker is de onderkant van het metrostel bekeken. Er staan kranen klaar die vanaf het begin van de middag het metrostel in delen naar beneden zullen takelen. De verwachting is dat de hele operatie de hele dag zal duren.
Het ongeluk gebeurde in de nacht van zondag op maandag. Het metrostel belandde op een kunstwerk in de vorm van een grote staart van een walvis. Het hangt ongeveer 10 meter boven de grond en het overhangende deel weegt volgens vervoerbedrijf RET 22.000 kilo.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
18 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
15 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
17 uur geleden