Burgemeester: kom niet bij berging metro kijken, kijk online mee
SPIJKENISSE (ANP) - De burgemeester van de gemeente Nissewaard waar Spijkenisse onder valt vraagt mensen niet in Spijkenisse zelf te komen kijken naar de berging van de metro die daar 10 meter boven de grond hangt. Hij wijst erop dat de actie ook online te volgen is. Foort van Oosten twittert: "Beste mensen, het zijn indrukwekkende beelden in #Spijkenisse#Nissewaard met de hangende #metro op de #walvisstaart. Maar, het wordt te druk en #Corona is ook in ons midden. U kunt de werkzaamheden live volgen via @RTV_Rijnmond. Gewoon vanuit huis."
Ook Rijnmond Veilig roept op "NIET" te komen kijken bij de berging van het metrostel. "In verband met corona willen we drukte voorkomen. Via verschillende livestreams krijg je een beter beeld van de werkzaamheden", zo stelt de dienst.
Meerdere experts begonnen dinsdagochtend met de bergingsactie van het metrostel dat door een stootblok is geschoten bij station de Akkers in Spijkenisse. In de ochtend is vastgesteld dat het metrostel de afgelopen nacht niet heeft bewogen. Met een hoogwerker is de onderkant van het metrostel bekeken. Er staan kranen klaar die vanaf het begin van de middag het metrostel in delen naar beneden zullen takelen. De verwachting is dat de hele operatie de hele dag zal duren.
Het ongeluk gebeurde in de nacht van zondag op maandag. Het metrostel belandde op een kunstwerk in de vorm van een grote staart van een walvis. Het hangt ongeveer 10 meter boven de grond en het overhangende deel weegt volgens vervoerbedrijf RET 22.000 kilo.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
2 uur geleden