Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kiev wil wapens van Westen voor no-flyzone

Burgemeester Kiev wil wapens van Westen voor no-flyzone

KIEV (ANP/DPA) - Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev wil dat het Westen meer wapens gaat leveren, zodat de Oekraïners zelf een no-flyzone boven het land kunnen instellen. "Steun ons alsjeblieft", zei de burgemeester in de Italiaanse krant Corriere della Sera.

"We zijn in staat ons eigen luchtruim te sluiten, maar daar hebben we de juiste wapens voor nodig", aldus Klitsjko. Hij doet de oproep aan landen van de NAVO en de Europese Unie. Veel van die landen, zoals Nederland, leveren al wapens aan Oekraïne.

"Vergeet niet dat we ons land verdedigen, maar tegelijkertijd verdedigen we de fundamentele waardes van Europese democratie", zei de burgemeester. Klitsjko roept landen op om alle economische banden met Rusland en president Poetin te verbreken. "Hij gebruikt elke euro om zijn leger te versterken."

Volgens Klitsjko zijn er nog 2 miljoen burgers in de hoofdstad, waar zeker 200 burgerslachtoffers zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Protestgroep in Marokko roept op tot ontslag van regering

RABAT (ANP/AFP) - De beweging die de massaprotesten in Marokko leidt heeft vrijdag opgeroepen tot het ontslag van de regering. Al dagenlang is het onrustig in Marokko. Een groep die zich GenZ 212 noemt, organiseert via internet demonstraties voor hervormingen in de gezondheidszorg en het onderwijs.

21 minuten geleden
Vliegverkeer luchthaven München verstoord door drone

MÜNCHEN (ANP) - Bij de luchthaven van de Duitse stad München is donderdagavond zeker één drone gesignaleerd, meldt de Duitse politie. De start- en landingsbanen van de luchthaven zijn uit voorzorg gesloten en zeventien vluchten zijn geannuleerd. Bijna drieduizend reizigers ervaren daardoor problemen.

4 uur geleden
Te vroeg geboren baby overleden aan mazelen in Canada

ALBERTA (ANP) - Een te vroeg geboren baby in de Canadese provincie Alberta is overleden aan de gevolgen van mazelen, nadat de moeder de ziekte had opgelopen tijdens de zwangerschap. Dat meldde de gezondheidsminister van Alberta donderdag in een verklaring.

4 uur geleden
Experts: beperk vlees tot minimum om planeet leefbaar te houden

LONDEN (ANP) - In een gezond dieet wordt vlees tot een minimum beperkt, benadrukken experts van de onderzoekscommissie EAT-Lancet in een rapport dat vrijdag verschijnt. Om de steeds dichter bevolkte aarde leefbaar te houden, zouden rijke landen minder vlees en meer planten moeten eten, aldus de experts.

4 uur geleden
Venezuela veroordeelt provocatie door gevechtsvliegtuigen VS

CARACAS (ANP) - Venezuela beschuldigt de Verenigde Staten van provocatie door met gevechtsvliegtuigen vlak bij de Venezolaanse kust te vliegen. Volgens minister van Defensie Vladimir Padrino werden donderdag vijf Amerikaanse vliegtuigen gedetecteerd.

6 uur geleden
Dronewaarschuwing in Sotsji na toespraak van Poetin

MOSKOU (ANP) - Kort na een toespraak donderdag van de Russische president Vladimir Poetin in de Russische badplaats Sotsji, klonk een dronealarm dat waarschuwde voor een Oekraïense aanval.

7 uur geleden
Demonstraties door heel Europa na onderschepping Gaza-vloot

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - In meerdere Europese steden zijn pro-Palestijnse demonstranten de straat op gegaan nadat Israël de Global Sumud Flotilla had onderschept, een hulpvloot voor Gaza.

9 uur geleden