Burgemeester Kiev: situatie is onder controle
KIEV (ANP/DPA/RTR) - De gevechten in Kiev houden aan na een nacht van explosies en beschietingen, maar de situatie is "onder controle". Dat heeft burgemeester Vitali Klitstsjko gezegd, in navolging van een adviseur van president Volodimir Zelenski.
"Afgelopen nacht was moeilijk, maar er zijn geen Russische troepen in de stad", zei de burgemeester zaterdagochtend in een videoboodschap. "De vijand probeert de stad binnen te komen." De uitspraken komen overeen met die van Zelenski's adviseur Mychajlo Podoljak.
De gevechten in de buitenwijken houden aan, verklaarde Podoljak volgens het Oekraïense persbureau UNIAN. "Zowel in de stad zelf als aan de rand van Kiev is de situatie onder controle." Volgens de adviseur zijn er in de stad wel "saboteurs en verkenningsgroepen" actief. Hij zei dat er goed wordt verdedigd door de Oekraïense strijdkrachten.
Het luchtalarm in de stad is zaterdag aan het eind van de ochtend afgegaan. In Kiev zijn 's nachts tientallen gewonden gevallen. Inwoners zijn door de lokale autoriteiten dringend verzocht te schuilen en andere veiligheidsmaatregelen te nemen. De metrostations in de stad dienen nu enkel als schuilkelders, er rijden geen metro's.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
14 uur geleden