Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kiev: situatie is onder controle

Burgemeester Kiev: situatie is onder controle

KIEV (ANP/DPA/RTR) - De gevechten in Kiev houden aan na een nacht van explosies en beschietingen, maar de situatie is "onder controle". Dat heeft burgemeester Vitali Klitstsjko gezegd, in navolging van een adviseur van president Volodimir Zelenski.

"Afgelopen nacht was moeilijk, maar er zijn geen Russische troepen in de stad", zei de burgemeester zaterdagochtend in een videoboodschap. "De vijand probeert de stad binnen te komen." De uitspraken komen overeen met die van Zelenski's adviseur Mychajlo Podoljak.

De gevechten in de buitenwijken houden aan, verklaarde Podoljak volgens het Oekraïense persbureau UNIAN. "Zowel in de stad zelf als aan de rand van Kiev is de situatie onder controle." Volgens de adviseur zijn er in de stad wel "saboteurs en verkenningsgroepen" actief. Hij zei dat er goed wordt verdedigd door de Oekraïense strijdkrachten.

Het luchtalarm in de stad is zaterdag aan het eind van de ochtend afgegaan. In Kiev zijn 's nachts tientallen gewonden gevallen. Inwoners zijn door de lokale autoriteiten dringend verzocht te schuilen en andere veiligheidsmaatregelen te nemen. De metrostations in de stad dienen nu enkel als schuilkelders, er rijden geen metro's.

Meer uit Buitenland

Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

5 uur geleden
Trump: Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten olie over aan VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.

5 uur geleden
Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

7 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

8 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

11 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

13 uur geleden