Burgemeester Kiev: situatie is onder controle
KIEV (ANP/DPA/RTR) - De gevechten in Kiev houden aan na een nacht van explosies en beschietingen, maar de situatie is "onder controle". Dat heeft burgemeester Vitali Klitstsjko gezegd, in navolging van een adviseur van president Volodimir Zelenski.
"Afgelopen nacht was moeilijk, maar er zijn geen Russische troepen in de stad", zei de burgemeester zaterdagochtend in een videoboodschap. "De vijand probeert de stad binnen te komen." De uitspraken komen overeen met die van Zelenski's adviseur Mychajlo Podoljak.
De gevechten in de buitenwijken houden aan, verklaarde Podoljak volgens het Oekraïense persbureau UNIAN. "Zowel in de stad zelf als aan de rand van Kiev is de situatie onder controle." Volgens de adviseur zijn er in de stad wel "saboteurs en verkenningsgroepen" actief. Hij zei dat er goed wordt verdedigd door de Oekraïense strijdkrachten.
Het luchtalarm in de stad is zaterdag aan het eind van de ochtend afgegaan. In Kiev zijn 's nachts tientallen gewonden gevallen. Inwoners zijn door de lokale autoriteiten dringend verzocht te schuilen en andere veiligheidsmaatregelen te nemen. De metrostations in de stad dienen nu enkel als schuilkelders, er rijden geen metro's.
Meer uit Buitenland
KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
37 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
10 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
10 uur geleden