Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kiev kondigt 35 uur durende avondklok aan

Burgemeester Kiev kondigt 35 uur durende avondklok aan

KIEV (ANP/RTR) - De burgemeester van Kiev heeft een 35 uur durende avondklok voor de stad afgekondigd. De kleine 2 miljoen inwoners moeten dinsdag om 20.00 uur lokale tijd binnen zijn en mogen pas weer donderdagochtend de deur uit.

De avondklok komt nadat in de vroege ochtend meerdere wooncomplexen werden aangevallen door Russische troepen buiten Kiev, met zeker vier doden tot gevolg. Russische militairen maken een opmars richting Kiev terwijl ze de Oekraïense hoofdstad proberen te omsingelen.

Burgemeester Vitali Klitsjko roept burgers op voorbereidingen te treffen voor de avondklok die in de praktijk vergelijkbaar is met een korte lockdown. De maatregel geldt alleen niet voor mensen die naar een schuillocatie willen of speciale passen hebben. Klitsjko zei verder dat "het hart van Oekraïne" zal worden verdedigd.

Sinds het begin van de Russische invasie op 24 februari is Kiev herhaaldelijk het doelwit geweest van Russische aanvallen. Eerder werden ook al strenge avondklokken afgekondigd.

Meer uit Buitenland

Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

15 minuten geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

29 minuten geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

1 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

1 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

3 uur geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

3 uur geleden