Burgemeester Kiev: de wereld moet ons nu helpen
KIEV (ANP/DPA) - Burgemeester Vitali Klitsjko van de Oekraïense hoofdstad Kiev doet een beroep op de internationale gemeenschap om zijn land te steunen. "We zijn voorbereid op het ergste in Oekraïne, de wereld moet ons nu helpen", zei Klitsjko tegen de Duitse krant Bild am Sonntag.
De Russische president Vladimir Poetin streeft volgens de burgemeester naar wereldmacht "en het Westen moet weten dat na Oekraïne het de beurt is aan de Baltische staten. We zijn nog maar het begin." Als de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere staatshoofden met Poetin praten, moeten ze hem één ding duidelijk maken: "Ons hele land zal zich verdedigen tegen een aanval en dat zal ernstige gevolgen hebben", aldus Klitsjko.
Scholz wil maandag in Kiev de Oekraïense president Volodimir Zelenski ontmoeten. Dinsdag reist hij naar Moskou voor een ontmoeting met Poetin.
Klitsjko, ex-wereldkampioen boksen, zei begin februari in een talkshow: "Als de militaire agressie begint, dan pak ik een aanvalsgeweer en ga ik vechten voor Oekraïne."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Het geweld door Israëlische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft dit jaar een recordniveau bereikt. Gemiddeld vinden dagelijks zes aanvallen plaats waarbij slachtoffers vallen of schade ontstaat, meldt de Verenigde Naties.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft nog geen definitieve beslissing genomen over een mogelijke deal met de Verenigde Staten, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen staatspersbureau IRNA. Het is de eerste officiële reactie van Teheran op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er een overeenkomst met Iran zou zijn.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over de vermeende naderende deal met Iran. Het kantoor van Netanyahu meldt op X dat de premier zijn waardering heeft uitgesproken voor Trumps inzet om tot een akkoord te komen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Buiten het Mexico City Stadium waar de openingswedstrijd van het WK voetbal tussen Mexico en Zuid-Afrika wordt gespeeld, is de politie slaags geraakt met demonstranten. Op beelden op sociale media is te zien dat mensen voorwerpen naar de politie gooien en dat mensen worden opgepakt.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is toegenomen tot 676. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het aantal vastgestelde doden ligt sinds woensdag op 136. Een dag eerder ging het nog om een veertigtal besmettingen minder, zo meldde het Afrikaanse Centrum voor Infectieziekteverspreiding en -preventie (CDC).
7 uur geleden