Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Kiev: de wereld moet ons nu helpen

Burgemeester Kiev: de wereld moet ons nu helpen

KIEV (ANP/DPA) - Burgemeester Vitali Klitsjko van de Oekraïense hoofdstad Kiev doet een beroep op de internationale gemeenschap om zijn land te steunen. "We zijn voorbereid op het ergste in Oekraïne, de wereld moet ons nu helpen", zei Klitsjko tegen de Duitse krant Bild am Sonntag.

De Russische president Vladimir Poetin streeft volgens de burgemeester naar wereldmacht "en het Westen moet weten dat na Oekraïne het de beurt is aan de Baltische staten. We zijn nog maar het begin." Als de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere staatshoofden met Poetin praten, moeten ze hem één ding duidelijk maken: "Ons hele land zal zich verdedigen tegen een aanval en dat zal ernstige gevolgen hebben", aldus Klitsjko.

Scholz wil maandag in Kiev de Oekraïense president Volodimir Zelenski ontmoeten. Dinsdag reist hij naar Moskou voor een ontmoeting met Poetin.

Klitsjko, ex-wereldkampioen boksen, zei begin februari in een talkshow: "Als de militaire agressie begint, dan pak ik een aanvalsgeweer en ga ik vechten voor Oekraïne."

Meer uit Buitenland

Marokko meldt aanhoudingen bij grens met Spaans territorium Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.

14 minuten geleden
Nachtelijke aanval op Kyiv, meerdere explosies gehoord

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.

4 uur geleden
President Colombia vraagt VS importheffingen op te schorten

BOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.

6 uur geleden
Meerdere doden in Indiana na stormen en overstromingen

INDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.

6 uur geleden
Ruim 2000 hectare verbrand in Belgisch natuurgebied Hoge Venen

SOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.

11 uur geleden
Dodental van kapseizen veerboot in Zimbabwe loopt op

KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.

11 uur geleden
Iran: akkoord met Oman over Straat van Hormuz aanstaande

TEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden