Burgemeester Kiev: de wereld moet ons nu helpen
KIEV (ANP/DPA) - Burgemeester Vitali Klitsjko van de Oekraïense hoofdstad Kiev doet een beroep op de internationale gemeenschap om zijn land te steunen. "We zijn voorbereid op het ergste in Oekraïne, de wereld moet ons nu helpen", zei Klitsjko tegen de Duitse krant Bild am Sonntag.
De Russische president Vladimir Poetin streeft volgens de burgemeester naar wereldmacht "en het Westen moet weten dat na Oekraïne het de beurt is aan de Baltische staten. We zijn nog maar het begin." Als de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere staatshoofden met Poetin praten, moeten ze hem één ding duidelijk maken: "Ons hele land zal zich verdedigen tegen een aanval en dat zal ernstige gevolgen hebben", aldus Klitsjko.
Scholz wil maandag in Kiev de Oekraïense president Volodimir Zelenski ontmoeten. Dinsdag reist hij naar Moskou voor een ontmoeting met Poetin.
Klitsjko, ex-wereldkampioen boksen, zei begin februari in een talkshow: "Als de militaire agressie begint, dan pak ik een aanvalsgeweer en ga ik vechten voor Oekraïne."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) zijn van plan volgende week bij elkaar te komen om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
1 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
11 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
13 uur geleden