Burgemeester Jorritsma trots op Koningsdag in 'zijn' Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Burgemeester John Jorritsma van Eindhoven is ontzettend trots op zijn stad, de plek waaraan op Koningsdag de koning met zijn gezin een bezoek brengt. De stad heeft een onlineprogramma en een televisie-uitzending georganiseerd rondom de feestelijke dag. "We hebben een heel creatief en vrolijk programma voorbereid. Daar ben ik ontzettend trots op", vertelt hij aan het ANP.
Willem-Alexander, Máxima en de prinsessen nemen dinsdag plaats in een speciale studio op de Eindhovense High Tech Campus. Daar gaan zij onder meer een regioquiz doen. Daarin nemen ze het op tegen vier andere gezinnen uit Eindhoven en omstreken. Het bezoek van het koninklijke gezin aan de stad is live te volgen via NPO 1 en online.
Online is er bovendien een doorlopend dagprogramma dat onder meer bestaat uit leren een chipmachine te maken van het Eindhovense techbedrijf ASML en een live-optreden van rapper Fresku. Het is kortom "voor ieder wat wils", zegt Jorritsma. Daar zit wel een prijskaartje aan, er is circa 2 miljoen euro uitgetrokken voor Koningsdag in Eindhoven. "Dat is veel geld, maar ik zie het als een investering in mijn regio. Met een zuiver geweten durf ik te zeggen dat de toegevoegde waarde groter is dan het bedrag dat we uitgeven."
Flexibiliteit en creativiteit
Het is geen ‘traditionele’ Koningsdag, de koninklijke familie maakt geen rondje door de stad en de Eindhovenaren moeten thuisblijven. "We leven in een moeilijke tijd, dat behoeft geen betoog rondom corona." Eindhoven is daarom bij uitstek de geschikte stad voor Koningsdag dit jaar, zegt Jorritsma. "Als we dan geen ‘traditionele’ Koningsdag kunnen vieren, dan moet het maar in een stad die zich kenmerkt door flexibiliteit en creativiteit."
Door alle interactieve facetten van het onlineprogramma en de speciale show voor de koninklijke familie, komen de Oranjes volgens hem bovendien dichter bij de burger dan ooit. "De koninklijke familie heeft toegezegd 'gezenderd' te worden tijdens de liveshow. Dus kunnen we elke uitwisseling tussen de koning, koningin en prinsessen horen. Zo komen ze nog dichter bij de mensen die in de woonkamer zitten te kijken met hun tompouce op schoot."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
2 uur geledenMOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
3 uur geleden